دکتر ماندانا اکبری / جوانسازی واژن / کربوکسی تراپی برای رفع تیرگی واژن
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

کربوکسی تراپی برای رفع تیرگی واژن

تیرگی و سیاهی پوست در ناحیه واژن یکی از مهمترین و بزرگترین دغدغه بانوان است چرا که موجب شرمساری و کاهش اعتماد به نفس آن ها در طول رابطه جنسی خواهد شد. ما در این مقاله به همه مسائل مربوط به روش کربوکسی تراپی واژن می‌پردازیم و با اطلاعات تصویری این موارد را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی واژن چیست؟

شاید شما هم جزو افرادی باشید که برای رفع تیرگی واژن خود و از بین بردن آن از ناحیه تناسلی به دنبال روشی موثر و بی عارضه باشید که در نهایت و نتیجه تحقیقات خود نام کربوکسی تراپی را شنیده باشید. در ابتدا باید ذکر کنیم که از روش کربوکسی تراپی نه تنها برای ناحیه واژن بلکه برای بسیاری از نقاط دیگر بدن برای از بین بردن تیرگی ها استفاده می‌کنند.این روش دارای هیچگونه عوارض جانبی نبوده به همین دلیل بانوان طرفدار کربوکسی بوده و دارای محبوبیت می‌باشد. اساس این رووش اینگونه است که با استفاده از سوزنی ریز میزان مشخصی دی اکسید کربن را به زیر سطح پوست وارد کرده و این موضوع باعث شده تا برای این ناحیه از بدن دستور خون رسانی بیشتر صادر گردد، در پس این امر، اکسیژن بیشتری در این ناحیه تولید می‌شود که در نهایت موجب ترمیم سلول ها و تغذیه آن ها، همچنین رفع تیرگی ها و چین و چروک می‌شود.

مهمترین دلیل برای آسیب های بافت پوست اعم از هرگونه از موارد مانند تیرگی و سیاهی، چروک، پیری، اگزما و … در اثر کاهش گردش خون و اکسیژن آن ناحیه می‌باشد. کربوکسی تراپی یکی از موثرترین روش ها بوده و امروزه در مطب های دکتر زنان با استفاده از دستگاه کربوکسی به رفع تیرگی واژن بانوان می‌پردازند. باید توجه داشت که برای انجام کربوکسی تراپی حتما باید به یک دکتر زنان خوب مراجعه نمایید تا میزان co2 تزریق شده یا موارد دیگر را با دانش و دقت کافی انجام دهد و به بافت پوست آسیب نزند.

دستگاه کربوکسی تراپی

دستگاه کربوکسی تراپی برای نگهداری دی اکسید کربن دارای مخزن نگهدارنده می‌باشد. همچنین دارای لوله هایی برای خروج این گاز می‌باشد. سرعت انتقال گاز کربن دی اکسید به زیر پوست توسط دکمه ای تحت کنترل پزشک قابل تنظیم می‌باشد. این دستگاه دارای فیلتر بوده که گاز co2 به صورت استریل به ناحیه مورد نظر توسط سوزن منتقل شود.

عوارض روش کربوکسی تراپی

این روش یکی از بی عارضه ترین ها در رسته زیبایی و درمانی بوده که هیچگونه آسیب جانبی به بدن وارد نمی‌کند. برخی از بانوان اظهار دارند که بعد از انجام این روش تا حدود 1 الی 2 ساعت احساس گز گز و سوزش در ناحیه وازن خود دارند. این موارد برای از بین رفتن نتایج بی حسی بوده که آزار چندانی برای فرد ایجاد نمی‌کند و سریعا برطرف می‌شود. همانطور که در مقاله گفته شد یکی از بهترین روش های برای جوانسای واژن و رفع ترک های پوستی، استفاده از کربوکسی تراپی است، که می‌توان با مراجعه به متخصص زنان و یا دکتر خوب برای کربوکسی تراپی تمامی این مشکلات را بدون کمترین عارضه ای رفع کرد.

مزایای کربوکسی تراپی ناحیه تناسلی

روش کربوکسی تراپی دارای مزایای بسیاری برای بانوان می‌باشد که به طور کلی همه نتایج در دسته جوانسازی واژن قرار دارد که نام می‌بریم:

  • از بین بردن ترک های پوستی ناحیه واژن
  • رفع چین و چروک ناحیه تناسلی
  • بدون نیاز به بیهوشی
  • رفع تیرگی واژن
  • رفع اسکار

مزایای استفاده از روش کربوکسی تراپی را در ویدئوی زیر مشاهده کنید:

تعداد جلسات کربوکسی تراپی

میزان تعیین تعداد جلسات به اندازه شدت تیرگی واژن بستگی دارد که هرچه بیشتر باشد، تعداد جلسات مورد استفاده نیز بیشتر می‌شود. اغلب بانوانی که برای رفع تیرگی واژن یا از بین بردن ترک های پوستی ناحیه وازن مراجعه می‌کنند، به تعداد حداقل 4 الی 6 جلسه نیازمند هستند و در افرادی که میزان آسیب بیشتر است، ممکن است بین 8 الی 12 جلسه نیاز باشد که کربوکسی تراپی انجام شود. برای اخذ نتیجه مورد نظر و ماندگاری بیشتر، بهتر است تعداد جلسات را مطابق نظریه خود کم یا حذف نکنید. تعداد دقیق جلسات بعد از معاینه دکتر زنان به مراجعه کننده ی زیباجو اطلاع داده می‌شود.

در ادامه توجه شما را به صحبت های دکتر ماندانا اکبری، متخصص زنان و زایمان در ارتباط با روش کربوکسی تراپی جلب می‌کنم:

کربوکسی تراپی چقدر طول می‌کشد؟

کربوکسی تراپی در دسته روش های سرپایی قرار دارد که معمولا هر جلسه از آن تقریبا سی دقیقه زمان لازم دارد. این مدت زمان ممکن است در طی جلسات بعدی کوتاه تر باشد.

مراقبت های بعد از کربوکسی

بانوان عزیز توجه داشته باشید که بعد از کربوکسی تراپی تا مدت 5 ساعت ناحیه مورد نظر را با آب نشویید.

از استفاده مواد بهداشتی معطر و دارای ترکیبات شیمیایی در ناحیه واژن تا 72 ساعت بپرهیزید.

به مدت 24 ساعت بعد از روش کربوکسی از استحمام بپرهیزید.

از پوشیدن لباس های تنگ تا سه روز خودداری فرمایید.

محدودیت های بعد از به کارگیری کربوکسی تراپی

پس از اتمام جلسات کربوکسی تراپی هیچ محدودیت فعالیتی برای بیمار ایجاد نخواهد شد، حتی منع و یا محدودیت در فعالیت جنسی نخواهد داشت.مزایای کربوکسی تراپی ناحیه تناسلی

کربوکسی تراپی واژن چقدر درد دارد؟

در واقع این روش خود دارای هیچگونه دردی نیست و تنها احساس درد زمانی است که سوزن را به ناحیه واژن می‌زنند که به دلیل استفاده از بی حسی این مورد هم احساس نمی‌شود.

آیا کربوکسی تراپی برای رفع استریا بارداری هم موثر است؟

  • یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن استریا و خطوط ایجاد شده بعد از زایمان و یا کاهش وزن، استفاده از کربوکسی تراپی است که نتایج آن بسیار رضایت بخش است.
  • اگر این روش هم زمان با مزوتراپی انجام شود نتایج بسیار عالی بدست خواهد آمد.
  • تعداد جلسات کربوکسی تراپی برای ازبین بردن استریا بستگی به میزان استریا و زمان ایجاد آن دارد اما اغلب تعداد جلسات بین 4 تا 5 جلسه است که هر دو الی 4 هفته انجام می شود.

موارد منع مصرف از روش کربوکسی تراپی واژن

حال باید ذکر کرد که برخی افراد قادر به استفاده از روش کربوکسی تراپی واژن نیستند که در ادامه اشاره خواهیم داشت:

ممکن است خانمی قبل از انجام کربوکسی تراپی با معاینه متخصص زنان متوجه شود که دارای عفونت زنان اعم از عفونت های قارچی یا باکتریایی است که در این صورت باید ابتدا حتما درمان انجام دهد و سپس از این روش زیبایی، درمانی استفاده کند.

برخی افراد درای بیماری های سندرومی غیر کنترل خونریزی هستند که البته تعداد این افراد زیاد نیست اما بهتر است از استفاده ی این روش خودداری کنند.

خانم هایی که دارای بیماری زمینه ای مانند دیابت شدید هستند. زیرا در این افراد جای زخم در بدنشان بسیار دیر ترمیم می‌گردد.

خانم هایی که در حال حاضر در طول درمان بیماری های سرطان قرار دارند حتما باید تا پایان درمان صبور باشند. خانم های باردار می‌توانند از بهترین متخصص زنان مشورت گیرند.

هزینه کربوکسی تراپی واژن

پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت مشاوره یا اطلاع از میزان هزینه ها حتما به صورت حضوری مراجعه فرماییید زیرا شاید میزان لزوم استقاده از این روش برای شما کمتر باشد و به همین دلیل هزینه ای کمتر برایتان رقم بخورد.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *