دکتر ماندانا اکبری / جوانسازی واژن / پلاسماتراپی واژن برای جوانسازی ناحیه تناسلی
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

پلاسماتراپی واژن برای جوانسازی ناحیه تناسلی

ناحیه تناسلی بانوان و واژن بعهه مرور زمان با افزایش سن دچار مشکلات فراوانی از جمله خشکی واژن و سوزش و … می‌شود. همچنین کلاژن سازی پوست کاهش یافته و جوانی اندام تناسلی از بین می‌رود. مشکلات این چنینی در دوران یائسگی نیز بیشتر احساس می‌شود. امروزه از تکنیک پیشرفته ای به نام پلاسماتراپی واژن استفاده می‌شود که تمامی این مشکلات را رفع می‌کند. این تکنیک نتایج خوبی به همراه دارد و اغلب متخصصین زمان این روش ایمن را به مراجعین دارای این مشکلات توصیه می‌کنند. در این مقاله با ما هعمراه باشید تا در رابطه با پلاسماتراپی واژن و نتایج آن، اطلاعات خوبی کسب کنید.

پلاسما چیست؟

پلاسما در واقع قسمت چهارم ماده است که دارای الکترون هایی با بار منفی بسیار زیاد است. پلاسما موجب آزاد شدن انرژی می‌شود. در واقع ابتدا باید این مورد را بدانید که پلاسا به طور نرمال نیز در طبیعت وجود دارد و انرژی بالایی را ساطع می‌کند.

انواع پلاسما

به طور کلی پلاسما به دو نوع سرد و گرم دسته بندی می‌شود.

پلاسمای گرم

پوست دارای بافت بیولوژیک است که با اختلاف پتانسیلی همراه است. الکترون ها در نوک الکترود تجمع یافته و خال و زائده و بسیاری از موارد دیگر را بهبود می‌بخشند. دستگاه پلاسماتراپی قبالیت تنظیم داشته و بر چین و  چروک ها و بافت های اضافی و جوانسازی واژن تاثیر مثبت می‌گذارند. پلاسمای گرم در بهبود نواحی خشک شده از پوست واژن و نواحی تیره وازن و همچنین نواحی دارای پوست های اضافه و …. کاملا تاثیرگذار است.

پلاسمای سرد

پلاسمای سرد نیز در دسترس جراحان زیبایی زنان قرار دارد و برای جوانسازی پوست نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسیاری از افراد در ناحیه تناسلی خود جراحی زیبایی واژن با استفاده از لیزر مانند لابیاپلاستی با لیزر انجام داده اند که برای رفع جای بخیه ها از تکنیک پلاسماتراپی واژن استفاده می‌کنند. در بسیاری از موارد از دستگاه دی بی دی پلاسما استفاده می‌کنند.

تعداد جلسات مورد نیاز برای پلاسماتراپی واژن

در ابتدا حتما این مورد را می‌دانید که به دلیل اینکه مشکلات در هر فرد متفاوت بوده و دارای میزان و شرایط مشخصی نیست، به همین دلیل تعداد جلسات برای انواع روش های زیبایی قطعی نیست. همچنین نوع درمان و تعداد جلساتش به این مورد بستگی دارد که از چه نوع پلاسمایی استفاده شود. اگر از پلاسمای گرم برای بهبود این مسائل ذکر شده، استفاده شود، سه جلسه در ماه برای درمان کامل کفایت می‌کند.

مزایای پلاسماتراپی واژن

پلاسماتراپی واژن معمولا هم در ناحیه خارجی و هم ناحیه داخلی واژن مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر خانمی دارای زخم های فعال و یا هرپس فعال در ناحیه تناسلی باشد، حتما ابتدا باید اقدامات درمانی صورت گیرد و سپس برای پلاسماتراپی واژن اقدام شود. پلاسماتراپی واژن در خانم های میانسال اغلب برای بهبود خشکی واژن مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر این روش درمانی به درستی انجام شود، حتما شرایط بسیار خوبی را برای ناحیه تناسلی ایجاد می‌کند. ناگفته نماند که پلاسماتراپی واژن برای تقویت عضلات ناحیه تناسلی و لگن نیز مناسب است.

سایر مزایای استفاده از پلاسماتراپی واژن برای بانوان:

  • رفع ترشحات غیر طبیعی ناحیه تناسلی
  • خانم هایی که از ترشحات بسیار زیادی رنج می‌برند می‌توانند از پلاسماتراپی واژن استفاده کنند.
  • بسیاری از بانوان در هنگام برقراری رابطه جنسی از درد های شدید و سوزش و خشکی دچار ناخوشی و ناراحتی می‌شوند که اغلب با این روش بهبود می‌یابند. بانوانی که دارای شلی کف لگن هستن نیز می‌توانند با پلاسماتراپی واژن برای همیشه از این عارضه رهایی پیدا کنند.  

کاربرد پلاسماتراپی چیست؟

پلاسماتراپی واژن در دسته روش های نوین و پیشرفته با هزینه کاملا مناسب، در موارد زیر کاربرد دارد.

  • تحریک کلاژن سازی پوست
  • رفع چروک خوردگی های پوست ناحیه تناسلی
  • چروک های سطحی نیز از بین می‌رود.
  • رفع تیرگی واژن

آیا پلاسماتراپی واژن دائمی است؟

مدت زمان ماندگاری اثر پلاسماتراپی در ابتدا به این مورد بستگی دارد که چه فعالیت درمانی بر روی واژن اتنجام گرفته باشد. تا حدودی می‌توان گفت که اثر درمان پلاسماتراپی واژن دائمی بوده و نهایتا فرد می‌تواند بعد از گذشت 6 ماه ، توسط متخصص و جراح زنان چکاپ لازم را انجام دهد. اگر از تکنیک پلاسماتراپی برای رفع عفونت واژن استفاده می‌کنید بهتر است تا هر 5 ماه یک بار این کار را تکرار کنید تا به طور دقیق بافت های ناحیه تناسلی استریل شوند.

آیا همه افراد می‌توانند برای درمان واژینیت با پلاسما اقدام کنند؟

خیر. بانوان دارای بیماری های خود ایمنی و یا دیابت مزمن کنترل تشده و بیماری های غددی نباید از تکنیک پلاسماتراپی استفاده کنند.

عوارض پلاسماتراپی برای درمان عفونت واژن چیست؟

پلاسماتراپی برای خانم ها هیچ عارضه جانبی به همراه ندارد، بلکه دارای مزایای خوبی می‌باشد. یکی از مهمترین مزایای آن، درمان عفونت وازن و رحم می‌باشد.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *