دکتر ماندانا اکبری / روش های تشخیصی زنان / درمان واژینیسموس با تزریق بوتاکس
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

درمان واژینیسموس با تزریق بوتاکس

گاها بانوان زیادی وجود دارند که ممکن است واژینیسموس را تجربه کرده و در حین روابط جنسی درد زیاد و غیر طبیعی احساس کنند. در مواردی بانوانی که به متخصص زنان مراجعه می‌کنند از اختلال در برقراری رابطه جنسی شکایت داشته و اظهار دارند که گاهی دخول انجام نمی‌شود. حال برای این افراد سوال است که چرا همچین اتفاقی رخ می‌دهد؟ یا روش برطرف سازی واژینیسموس چیست؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به همه جزئیات این عارضه پی برده و برای همیشه از آن رها شوید.

منظور از واژینیسموس چیست؟

عضلات لگن همواره با هر فعالیتی در حال انقباضات و انبساط است اما گاهی این عضلات دچار انقباضاتی غیر طبیعی شده که سبب می‌شود تا دخول انجام نشود و اگر فردی اصرار به انجام این کار داشته باشد، قطعا درد شدیدی را تجربه خواهد کرد که قابل تحمل نیست. این به این معنی نیست که خانم از علاقه‌ای به برقراری رابطه ندارد.خیر! در حقیقت خانم به رابطه جنسی تمایل داشته اما بدلیل انقباضات غیر ارادی، این امر ناممکن می‌شود.

پیشرفت بیماری واژینیسموس

در ابتدا این بیماری مانند سایر بیماری ها خفیف بوده اما باید با احساس کمترین علائم نیز، بهترین متخصص زنان را برگزیده و تحت معاینه ایشان قرار گرفت. این عارضه به طور ناخودآگاه درمان نمی‌شود که فرد تصمیم بگیرد صبر کند تا زمان بگذرد و نمی‌توان رابطه را هر بار برای شریک جنسی ممنوع کرد.

هنگامی که این انقباضات غیر ارادی افزایش می‌یابند، علائمی از جمله تپش قلب، احساس گرمای شدید، تعریق و … در فرد نمایان می‌شود.

نگران درمان نباشید!

بسیاری از خانم ها نگران این نوع  بیماری بوده و تصور دارند که به نوعی بیماری کمیاب دچار شده اند که هیچ درمانی ندارد یا بعضی افراد از این موضوع خجالت کشیده و آن را بیان نمی‌کنند.

باید بدانید که واژینیسموس امروزه شیوع بسیار بالایی داشته و نوعی اختلال جنسی است که روش های درمانی مختلفی دارد.

چرا واژینیسموس در ایران زیاده؟!

واژینیسموس (اختلال جنسی) از بیماری های شایع در ایران است و جالب است بدانید که آمار این بیماری جنسی در ایران بیشتر از سایر کشور ها است. دلیل اصلی این موضع این است که در کشور ایران در هیچ مرحله از زندگی در ارتباط با برقراری رابطه جنسی هیچگونه آموزشی به بانوان و آقایان داده نمی‌شود. همچنین خانواده ها آموزش های لازم و نکات مهم را به فرزندانشان نمی‌دهند.

چرا واژینیسموس در ایران زیاده؟!

واژینیسموس (اختلال جنسی) از بیماری های شایع در ایران است و جالب است بدانید که آمار این بیماری جنسی در ایران بیشتر از سایر کشور ها است. دلیل اصلی این موضع این است که در کشور ایران در هیچ مرحله از زندگی در ارتباط با برقراری رابطه جنسی هیچگونه آموزشی به بانوان و آقایان داده نمی‌شود. همچنین خانواده ها آموزش های لازم و نکات مهم را به فرزندانشان نمی‌دهند.

درمان بیماری واژینیسموس

برای درمان این بیماری روش های درمانی گوناگونی وجود دارد که بسته به شدت واژینیسموس، نوع آن را انتخاب می‌کنند. در ادامه به برخی از این روش ها خواهیم پرداخت:

درمان دارویی: برخی از متخصصان زنان برای درمان واژینیسموس و انقباضات غیر ارادی از روش درمان دارویی استفاده می‌کنند. روش های نوین تری نیز برای حل این مشکل وجود دارد.

درمان واژینیسموس با بوتاکس

در این نوع بیماری یکسری انقباضات کف لگن به طور ناخودآگاه و غیر ارادی برای بانوان ایجاد می‌شود بنابراین همانطور که مشخص است باید عضلات کف لگن را آزاد ساخت. یکی از روش های بسیار کاربردی استفاده از بوتاکس است که بسیار کارساز بوده اما باید حتما توسط بهترین متخصص زنان انجام شود.

بوتاکس در حقیقت نوعی ماده سمی بوده که تقریبا همه افراد با آن آشنایی نسبی دارند. این ماده سبب فلج یا در واقع بی حس شدن عصب یا عضله می‌شود که در فرآیندهای زیبایی زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اما اکنون برای درمان بیماری استفاده شده و سبب می‌شود عضلات کف لگن کمی بی حرکت شده و رابطه جنسی و دخول به راحتی و به شکل طبیعی انجام شود. درمان این بیماری با بوتاکس، به این معنا نیست که هنگام دخول هیچ انقباضی وجود نداشته باشد، خیر! بلکه به این شکل است که انقباضات لگن هنگام دخول حالت طبیعی داشته و بیشتر از حد نرمال نیست. تزریق بوتاکس برای رفع واژینیسموس، در ناحیه ای خاص از واژن تزریق می‌شود بنابراین حتما بهترین متخصص زنان را انتخاب کنید.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.