دکتر ماندانا اکبری / مقالات / درد زایمان طبیعی چقدر طول می کشد؟
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

درد زایمان طبیعی چقدر طول می کشد؟

زایمان طبیعی

زایمان طبیعی از بهترین و کم عارضه ترین انتخاب هایی است که در پایان جریان بارداری می توانید برای خود رقم بزنید.در این مقاله تمامی تلاش مان معطوف به این نکته است که بتوانیم مقدار زیادی از اطلاعات لازم و ضروری که در این زمینه وجود دارد را در اختیارتان قرار دهیم.

متخصص-زنان-خوب-برای-زایمان-طبیعی-شرق-تهران

درد زایمان طبیعی چقدر طول می کشد؟

در این بخش می خواهیم مهم ترین سوالی که ذهن زنان زیادی را به خود مشغول ساخته است را پاسخ گوییم. امید است بتوانیم اندکی از این حجم از دل نگرانی و دغدغه بکاهیم.

واقعیت این است که زایمان طبیعی مراحلی را طی می کند که در مراحل پایانی این نوع از زایمان درد شدید تر شده و زنان بالاجبار باید این دوره را بگذرانند.

لازم به ذکر است پیش از آنکه وارد مراحل زایمان طبیعی شویم نکته ای را گوشزد کنیم که ممکن است بسیاری از زنان در خصوص زایمان طبیعی اندکی آرام تر و استرس در آنان کاهش یابد.

واقععیت این است که پس از اتمام زایمان زنان بسیاری اذعان داشته اند که در مرحله پایانی زایمان که بیشترین درد را متحمل شدند علیرغم اینکه درد بسیاری را تحمل کردند اما همچنان جزء بهترین و شیرین ترین خاطرات تمام عمرشان است. این سخن از زبان آمار بالایی از زنان شنیده شده است.

بر طبق آماری که داریم می توانیم این نوید را به زنان سرزمین مان دهیم که در زمینه درد هایی که قرار است در زایمان طبیعی داشته باشند نگرانی و دغدغه ای به خود راه ندهید زیرا که تمامی این درد ها بعدها تبدیل می شوند به بهترین خاطراتی که می توانید با همسرتان بگویید و از یادآوری آنها نهایت لذت و شوق و شور را تجربه کنید.

مراحلی که باید در زایمان طبیعی سپری کنید

  • در اولین مرحله درد هایی را در نواحی لگنی و رحمی و شکمی خود متوجه خواهید بود.
  • در روزهای پایانی دوره بارداری شما با علائمی مواجه خواهید بود که حاکی از این موضوع مهم است که زمان زایمان فرا رسیده است و تمامی آمادگی های لازم را باید داشته باشید.

از جمله علائمی که زنان در آستانه زایمان تجربه می کنند: اسهال های چند روزه، مشاهده ترشحاتی در لباس زیر که از واژن ریزش داشته است. مشاهده خونابه هایی که از واژن می آیند، درد هایی در نواحی زیر شکم  و فشارهایی که در این نواحی ایجاد می شوند.

  • دومین مرحله از مراحلی که تمام زنان به طور مشترک تجربه می کنند این است که به مرور این درد ها جدی تر شده و مجبور می شوند به بیمارستان منتقل شوند.
  • مرحله سوم شامل زمانی است که درد شدید موجب می شود که دهانه رحم تا حد زیادی باز شود و مسیر بیرون آمدن نوزاد گشاد می شود تا نوزاد دلبندتان به راحتی به دنیا بیاید.
  • پس از مرحله ای که رحم تا حد زیادی باز شد نوزاد متولد می شود. بعد از تولد نوزاد پزشکان تمام اقدامات لازم را برای کاهش درد و نیز کاهش خونریزی در مادر انجام می دهند.

نکات مهم درباره زایمان طبیعی

مهم ترین نکته ای که وجود دارد این است که پزشکان باید توجه داشته باشند که حتما جفت بعد از تولد بچه خارج شود. زیرا که گاها به دلایل مختلف شاهد بوده ایم که جفت در رحم باقی مانده و در نهایت باعث بروز مشکلاتی شده است که تا مدت ها زنان و خانواده هایشان درگیر این مساله بوده اند.

یکی از توصیه هایی که پزشکان به خانواده های زنان بادار دارند این است که هرگز آنها را تنها نگذارند مخصوصا در ماه های پایانی بارداری. زیرا که این دوره جزء حساس ترین دوره هایی است که نباید با کوچکترین خاطره ای لذت و شیرینی آن از بین برود. به همین جهت از همسران زنان باردار می خواهیم که تمامی تلاش شان این باشدکه در صورت امکان به طور دائم در کنارشان باشند و اگر به هر دلیلی نمی توانند این موضوع را رعایت کنند در اولین فرصت هایی که دارند در کنار همسرشان باشند تا این دوران به خوبی و با کلی خاطره خوش به سرانجام برسد.

از دیگر توصیه هایی که داریم این است که حتما پیش از شروع موعد زایمان با یکی از بیمارستان ها و  کلینیک ها هماهنگی های لازم را داشته باشید تا در صورتی که زمان زایمان فرا رسید بدون هیچ فوت وقتی بتوانید زن و همسر خود را به آنجا منتقل کنید و مراحل درمانی آغاز گردد.

دکتر ماندانا اکبری جراح زیبایی زنان و جراح و متخصص زنان زایمان و نازایی در تهران هستند، جهت ارتباط با دکتر ماندانا اکبری با شماره 22584154 و 09104614433 تماس گرفته و یا به آدرس : تهران پاسداران بوستان نهم ساختمان مهرگان طبقه 2 واحد10 مراجعه کنید و اینستاگرام دکتر اکبری را دنبال کنید.

 

فواید زایمان طبیعی چیست؟

زایمان طبیعی همواره از سوی پزشکان و متخصصین اروپایی و آمریکایی مورد تاکید بوده و به بسیاری پیشنهاد شده است. به دلایل مختلف این نوع از زایمان کمترین عارضه خطرناک را دارد. زنان متاسفانه برای عبور و گذر کردن از درد هایی که در زایمان طبیعی وجود دارد گاها ممکن است در دوران بارداری به سزارین فکر کنند اما باید این را متوجه باشند که سزارین نیز خطرات خود را دارد و دوره بهبودی در سزارین بیشتر از دوره زایمان طبیعی است.

زنانی که زایمان طبیعی را انتخاب می کنند با اندکی تحمل و صبوری در برابر درد هایی که در لحظات پایانی بارداری شان باید سپری کنند در عوض پس از آن با کمترین عارضه ها مواجه می شوند.

خاتمه

همواره نکته ای را در پایان هر مقاله ای به عزیزان و سروران مان یاد آوری می کنیم که هرگز از میزان توانمندی و مهارت و تخصص پزشک معالج خود غاقل نشوید. پزشک متخصص زنان خوب و با تجربه همواره می تواند در سخت ترین شرایط و اتفاقات ناگهانی بالاترین میزان مهارت را در مهار عارضه های خطرناک به نمایش بگذارد.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *