دکتر ماندانا اکبری / جوانسازی واژن / جراحی لابیاپلاستی همراه با نتیجه عمل
مدت زمان مطالعه ۱۲ دقیقه

جراحی لابیاپلاستی همراه با نتیجه عمل

جراحی لابیاپلاستی یکی از روش های زیبایی مرتبط با ناحیه واژن است که امروزه طرفداران زیادی را به خود جذب کرده و نتایج بسیار موفقی در زمینه بهبود ظاهر و مشکلات لابیاها و همچنین بهبود کیفیت روابط جنسی ارائه داده است. جراحی لابیاپلاستی برای حذف بخش اضافی لابیا ماژور و لابیا مینور مورد استفاده قرار گرفته و تمامی پوست های اضافه این ناحیه را از بین می‌برد. عمل لابیاپلاستی برای خانم ها بسیار حساس بوده زیرا با سایر بخش های ناحیه واژن ارتباط مستقیم دارد. اگر می‌خواهید بدانید که انجام جراحی لابیاپلاستی برای شما مناسب است یا خیر، تا انتهای این متن را مطالعه بفرمایید.

لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی در دسته جراحی هایی قرار دارد که بانوان از حدود سن سی سالگی به بعد به سراغ آن می‌روند. عمل لابیاپلاستی تمامی پوست های اضافی لابیا را برش داده و حذف می‌کند و علاوه بر زیبایی ناحیه تناسلی و افزایش اعتماد به نفس بانوان، جنبه درمانی دارد زیرا دیگر فرد دچار سوزش و سایش پوست با لباس زیر نمی‌شود و به عفونت و زخم های ناشی از آن دچار نخواهد شد. اغلب افرادی که به مطب دکتر ماندانا اکبری برای انجام این جراحی مراجعه می‌کنند، اظهار دارند که به دلیل پوست های اضافی لابیا ماژور که بر روی دهانه واژن و ناحیه کلیتوریس هم قرار می‌گیرد، جلوی لذت جنسی را گرفته و حتی رسیدن به ارگاسم را با مشکل مواجه می‌کند. بزرگ بودن لابیا منجر به بروز مشکلات بهداشتی نظیر عفونت واژن، درد هنگام رابطه جنسی و یا برخی فعالیت های ورزشی و در برخی موارد، بی اختیاری ادرار می‌شود.

خانم هایی که به دنبال انجام جراحی لابیاپلاستی به دلیل نارضایتی از آناتومی و شکل ظاهری ناحیه تناسلی هستند، معمولا از اعتماد به نفس پایین در این مورد رنج می‌برند. گاهی مشکلات برای لابیاها به دلایل زایمان خصوصا از نوع طبیعی و یا افزایش سن و تغییرات هورمونی نیز ایجاد می‌شود که راه حل تمامی این موارد، عمل لابیاپلاستی است. فیلم لابیاپلاستی توسط بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران را در بخش رو به رو مشاهده نمایید.

هدف از انجام جراحی لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی با هدف کوچک کردن سایز لابیاها و برداشتن پوست های اضافی این ناحیه و همچنین ایجاد تقارن در لبه های واژن نجام می‌شود. در ادامه با هدف بیشتر جراحی لابیاپلاستی آشنا شوید.

 • اصلاح انحراف ادرار
 • از بین بردن عفونت های متعدد
 • کوچک کردن سایز لابیاهای داخلی
 • تقارن سازی در اندازه لابیاها
 • جوانسازی ظاهری و رفع عیوب
 • کوچک کردن سایز لابیاهای خارجی
 • کاهش سایز لابیاهای مینور و ماژور به طور همزمان

باید این نکته را یادآور شویم که یکی از شایع ترین عواملی که فرد را برای انجام جراحی لابیاپلاستی ترغیب می‌کند، احساس ناراحتی و تحریک بیش از حد این ناحیه در برخورد با لباس می‌باشد. بسیاری از خانم ها پس از مراجعه به مطب اظهار دارنند که به دلیل سایز بزرگ لابیا و پهنای آن، از انجام فعالیت های ورزشی بیزار بوده و هنگام پوشیدن لباس های تنگ نیز دچار رنجش و زخم های متعدد هستند. علاوه بر این لابیا با سایز بزرگ، حین رابطه جنسی، اصطکاک ایجاد می‌کند و لابیاپلاستی این مشکلات را رفع می‌کند.

نحوه انجام عمل لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی می تواند تحت بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی انجام شود که بر اساس آستانه تحمل بیمار و اولیت جراح تعیین خواهد شد. در ابتدا جراح زیبایی زنان بافت و پوست اضافی به روش جراحی را از روی لابیا برداشته و در نهایت، برش های ایجاد شده توسط پزشک بخیه زده خواهند شد. جراح تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا برش ها با ظرافت ایجاد شوند و کمترین میزان اسکار بر جای بماند زیرا که لابیا ها یکی از نقاط حساس در بدن به شمار می روند و باقی ماندن جای اسکار و زخم بر روی آن می تواند تاثیرات منفی بر ظاهر آن بگذارد و هم چنین موجب کاهش حس جنسی شود.

برش های لابیاپلاستی بر سطح پوست لابیاماژورها صورت گرفته و تمامی نواحی اضافی این بخش را از بین می‌برد. نوع و اندازه برش در واقع به میزان وخامت مشکل و همچنین مقدار پوست اضافه ارتباط دارد. برش ها در همه افراد یکسان نبوده و روند ترمیم جای این برش و بخیه ها در بانوان، متفاوت است. برخی افراد تصور دارند که لابیاپلاستی با لیزر هیچ برشی ندارد، در صورتی که اینطور نیست و برش لازم درواقع با استفاده از لیزر انجام می‌شود.

نحوه عمل لابیاپلاستی

لابیاپلاستی با برش تریم

تریم در واقع به معنای ترمیم می‌باشد که یکی از قدیمی و معروف ترین تکنیک در عمل لابیاپلاستی است. این نوع برش، بسیار ساده بوده و اکثرا برای افرادی که علاقمند هستند که لابیامینور پایین تر و طبیعی تر از سطح همیشگی باشد، مناسب است . با استفاده از این نوع برش، قسمت اضافی پوست خود را که قطعا تغییر رنگ داده است، نیز برش داده می‌شود. برش ها به صورت عمودی در ابعاد بسیار کوچک است که اکثرا بر سطح لابیا مینورها انجام می‌شود.

لابیاپلاستی با برش گوه ای

روش گوه ای نسبت به سایر روش ها، نوین تر بوده است. این تکنیک نه تنها برای از بین بردن پوست اضافی بلکه برای سفت شدن دهانه واژن و حفظ لبه های لابیا برای حفظ ظاهر طبیعی واژن انجام می شود. در این روش مقداری بافت از ضخیم ترین قسمت لابیاهای داخلی به شکل V یا گوه ای برش داده و خارج می شود. پس از انجام این عمل، دو طرف جدا شده دوباره به هم بخیه می خورند.

لابیاپلاستی با تکنیک Z و W پلاستی

گاهی لابیا دارای سایز بسیار بزرگی است که انجام جراحی لابیاپلاستی ضروری است. برخی مواقع لابیا چنان بزرگ است که باید ابتدا قبل از لابیاپلاستی، عمل زیبایی واژن اعم از برداشتن کلاهک کلیتوریس یا پرینورافی انجام شود. این روش نسبت به سایر برش ها دارای پیچیدگی بیشتری بوده و همچنین خونریزی تقریبا زیادی را برای فرد به همراه دارد.

لابیاپلاستی باتکنیک De-Epithelization

از این نوع برش و تکنیک اغلب برای برداشتن پوشاننده لابیا استفاده می‌کنند. شاید تصور کنید این نوع برش دارای طرفدار کمی می‌باشد اما بهتر است بدانید که این روش در حال حاضر به اندازه روش های معروف، متقاضی دارد. بافت پوششی لب های داخلی یا لابیامینور توسط این جراحی حذف می‌شود.

آیا لابیاپلاستی بدون بخیه قابل انجام است؟

جراحی لابیاپلاستی بدون بخیه درواقع اصلا وجود ندارد زیرا زمانی که تکنیک به صورت عمل جراحی باشد، حتما به برش نیاز دارد و بعد از اتمام باید برای بستن این برش ها از بخیه استفاده شود.

در ادامه توجه شما را به ویس رضایت یک مراجعه کننده که توسط دکتر ماندانا اکبری لابیاپلاستی انجام داده اند، جلب می‌کنیم:

بهترین زمان انجام عمل لابیاپلاستی

دختران جوان باید صبور باشند که دوران بلوغ خود را بگذرانند تا رشد تمامی نواحی از جمله ناحیه تناسلی و لابیاها تکمیل شده باشد. شما در هر زمانی می‌توانید بهترین کاندیدا برای این عمل باشید اما بهتر است از زمان دقیق تری مطلع باشید. بهترین و طلایی ترین سن برای انجام جراحی لابیاپلاستی بین 27 الی 41 سالگی است که البته همه افراد قبل و بعد از این بازه هم می‌توانند لابیاپلاستی انجام دهند و نتیجه عالی کسب کنند اما در این سن، پوست خود را بسیار سریع ترمیم و بازیابی می‌کند.


لابیا پلاستی چه مزایایی دارد؟

جراحی لابیاپلاستی مزایای متعددی برای بانوان دارد و به همین دلیل است که طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است.

 • رفع نامتقارنی لابیاها
 • بهبود ساییدگی های لابیا به لباس
 • بهبود ابتلا به عفونت های مداوم در اثر پوست اضافی لابیا
 • بهبود اندازه و فرم لابیا و رفع نامتقارن بودن لابیاها
 • افزایش حس جنسی در ناحیه کلیتوریس به دلیل برداشتن پوست اضافه از روی آن
مزایای-لابیا-پلاستی-

آیا لابیاپلاستی تاثیری بر روی رابطه جنسی می گذارد؟

لابیاپلاستی هیچ گونه تاثیر منفی بر روی رابطه جنسی نمی گذارد. در واقع، این روش باعث بهبود و افزایش میل جنسی نیز خواهد شد، چرا که هر گونه پوست و بافت اضافی از روی لابیا و یا کلیتوریس برداشته خواهد شد. پزشک با مهارت و دانشی که در این زمینه دارد، به گونه ای برش ها را می زند که آسیبی به اعصاب حسی وارد نشود؛ به همین دلیل نیز این جراحی باید توسط پزشکی با تجربه انجام شود.

لابیاپلاستی همزمان با جراحی کلیتوریس

برای عمل لابیاپلاستی ممکن است پس از جراحی لابیاپلاستی، ظاهر کیتورال به شکل غیر طبیعی جلوه کند و به دلیل اینکه لابیاها مکاهش سایز داشته اند، حال کلیتوریس بزرگتر به نظر آید و از میان لابیا ها نمایان شود. دیده شده که بسیاری از مراجعه کنندگان بعد از لابیاپلاستی از بزرگ به نظر رسیدن هود کلیتورال شکایت دارند و ناچار به انجام جراحی مجدد برای کاهش سایز این ناحیه می‌شوند. بنابراین ضرورت انجام این تکنیک و ایجاد هماهنگی با لابیا در بخش هایی غیر از لابیاهای واژن مانند کلاهک کلیتورال وجود دارد که به آن هودوپلاستی گفته می شود.

مدت زمان انجام جراحی لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی زمان نرمالی حدود یک الی دو ساعت دارد، اگر برای جراحی از بی حسی موضعی استفاده نشود، این جراحی بیشتر زمان می‌برد و همچنین هر چه میزان بافت ناحیه لابیا بیشتر باشد، مدت زمان جراحی بیشتر خواهد بود و عمل نیز سخت تر است. خانم ها معمولا در ناحیه لابیاها دارای ضخامت زیاد پوست در ناحیه واژن هستند که زمان انجام عمل را این مورد افزایش می‌دهد. ناگفته نماند که مدت زمان جراحی به اندازه و میزان پیچیدگی و مشکلات لابیا نیز بستگی دارد و اینکه اگر فرد بخواهد عمل های همزمان استفاده کند، بیشتر طول می‌کشد. برای انجام جراحی لابیاپلاستی می‌توان حدود یک ساعت را در نظر داشت.

کوچک شدن لابیا بعد از جراحی دائمی است ؟

بله ، این جراحی کاملا روشی دائمی برای از بین بردن بزرگی لابیا در ناحیه تناسلی محسوب می شود که می تواند نتایج بسیار ایده آلی را در پی داشته باشد. جراحی لابیاپلاستی بدون بازگشت بوده و فرم زیبای لابیا بعد از عمل برای مدت های طولانی حفظ خواهد شد. افتادگی و آویزان بودن لابیا را جبران می نماید و برای داشتن اندام تناسلی ایده آل می توانید از عمل لابیاپلاستی استفاده کنید و با خیالی آسوده از داشتن رابطه جنسی مطلوب ، لذت ببرید.

برای لابیاپلاستی به چه جراحی مراجعه کنیم؟

جراحی لابیاپلاستی به دلیل ارتباط مستقیم ناحیه تناسلی، بسیار حساس بوده و باید حتما توسط بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران انجام شود. عمل لابیاپلاستی در واقع جراحی با خطرات پایین می‌باشد اما در صورتی که توسط جراحی که مهارت کافی نداشته باشد، عمل صورت گیرد می‌تواند عوارض ناخوشایند طولانی را برای فرد به همراه داشته باشد. دیده شده بسیاری از خانم ها از جراحی اولیه لابیاپلاستی خود ناراضی هستند، زیرا لابیا برداشته شده ولی بعد از جراحی نیز حتی تقارن ایجاد نشده است و همه این موارد به مهارت تجربه و تخصص پزشک برمی‌گردد.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

33 دیدگاه ها
 1. الهه منصوری

  آیا شما خودتون انجام میدید چربی به این ناحیه رو و مشکلی نداره برای رابطه جنسی عوارضی ندارد من یه کم از این مورد میترسم

  پاسخ
 2. پریسا

  آیا با بیمه تکمیلی هم میشه عمل لابیاپلاسی انجام داد

  پاسخ
 3. samira._rahmani

  خانم دکتر به نظر شما اول واژن را تنگ کنیم یا از اول لابیا را انجام دهیم

  پاسخ
 4. لادن

  من شش ماه پیش خدمت خانم دکتر لابیا پلاستی انجام دادم، واقعا راضی هستم.
  هم ظاهر زیبایی پیدا کرده و اعتماد به نفسم رو بالا برده.
  هم اینکه کیفیت زندگی زناشوییم رو بیشتر کرده.
  واقعا ازتون سپاسگزارم

  پاسخ
 5. mostafatarverdi1

  ممکن جراحی لابیا خطراتی هم به همراه داشته باشه

  پاسخ
 6. مژگان وفا

  خسته نباشید خانم دکتر اکبری بابت مقاله جامع وپر محتوای که ارائه دادید وعمل لابیا پلاستی وعوارض ومعایب اون رو توضیح دادید ،من فصد جوانسازی واژن دارم آیا بوتاکس روش موثری در این کار است ؟

  پاسخ
 7. نگار

  بهترین زمان انجام لابیاپلاستی بعد از آخرین زایمان طبیعیه خانم دکتر؟

  پاسخ
  • دکتر ماندانا اکبری

   بله اگر تصمیم به این نوع زایمان وجود ندارد میتوانید هر زمان از آن استفاده نمایید.

   پاسخ
 8. s. rahimnejat

  خانم دکتر تا چند وقت بعد از جراحی لابیاپلاستی نمی توانیم رابطه جنسی داشته باشیم

  پاسخ
 9. سارا

  من 20 سالمه، میتونم لابیاپلاستی انجام بدم؟ تیرگی با تزریق ژل رفع میشه؟

  پاسخ
 10. پروانه

  از کجا بفهمیم به عمل لابیا پلاستی احتیاج داریم ؟ ایا این مورد به تشخیص پزشک میباشد؟

  پاسخ
 11. پگاه منصوری

  دوره نقاهات چقدره و چه مراقبت هایی میخواد

  پاسخ
 12. سعیده

  خانم دکتر چه مدت بعد از انجام لابیاپلاستی میشه دوباره شنا کنیم و دوچرخه سواری؟
  آیا آسیبی به لابیاها وارد نمیشه؟

  پاسخ
 13. مهسا

  لابیاپلاستی در عفونت تاثیری داره؟

  پاسخ
 14. ندامنصوری

  سلام خسته نباشید ایا بی میلس جنسی رو درمان میکنه؟

  پاسخ
 15. پریسا

  من وقت لابیاپلاستی داشتم، پریود شدم باید چیکار کنم؟

  پاسخ
 16. yasamiintarverdi

  چه افرادی کاندیدای لابیا پلاستی هستند

  پاسخ
 17. سما

  بی حسی لابیاپلاستی تزریقیه؟

  پاسخ
 18. افسانه

  برای انجام عمل لابیاپلاستی،سنین خاصی مطرح هست؟واصولااین عمل،چه علائم ویاعوارضی میتونه داشته باشه؟

  پاسخ
 19. Ali

  آیا میشه بعد از جراحی لابیا رابطه جنسی داشت؟

  پاسخ
 20. Rihannah

  باسلام
  آیا میشه بعد از سن قانونی یعنی 18 سالگی این عمل رو انجام داد؟
  من 17 سال دارم اما مشکل لابیا ها واقعا آزارم میده به طوری که دائما در عذابم چه در لباس پوشیدن و چه فعالیت ورزشی.
  و اینکه ایا این جراحی بعد از سن قانونی نیازمند رضایت والدیت هستش؟چون متاسفانه من نمیتونم مشکلم رو بهشون بگم و فکر نمیکنم درک کنن پس قطعا مخالفت میکنن

  پاسخ
 21. Marjan

  برای عمل لابیا پلاستی دختران، نیازی به مجوز پزشکی قانونی هست؟

  پاسخ
 22. سارا

  خدا خیرتون بده. اطلاعات مفیدی بود باتشکر

  پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *