دکتر ماندانا اکبری / جراحی های زیبایی زنان / جراحی زیبایی هودکتومی یا کلیتوریس
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

جراحی زیبایی هودکتومی یا کلیتوریس

ناحیه تناسلی در همه افراد دارای ساختار کلی یکسانی است. این عضو مهم و حساس از دو بخش کلی ناحیه خارجی ( کلیتوریس، لابیاماژور و لابیامینور ) و بخش داخلی دستگاه تناسلی تشکیل شده است. گاهی ناحیه کلیتوریس نیازمند تغییراتی است که باید دستخوش جراحی زیبایی کلیتوریس قرار بگیرد. برای اینکه شما از این عمل زیبایی اطلاعات لازم را کسب کنید و از مزیت های آن آگاه شوید ادامه مطالب را مطالعه کنید.

اجزای بیرونی ناحیه تناسلی

دستگاه تناسلی نیز دارای بخش های خارجی است که هر کدام از آن ها با مسائلی مهم در ارتباط هستند که توضیحی کوتاه در ارتباط با هر یک از آن ها خواهیم داد.

لابیاماژور:

این اندام در ناحیه خارجی دستگاه تناسلی قرار دارد و قابل مشاهده هستند. لابیا ماژور از استخوان شرمگاهی شروع و تا ناحیه پرینه ادامه دارند همچنین که در این محل مو های زائد نیز رشد می‌کند.

لابیامینور:

لابیامینور ها اغلب با اصطلاح لابیا داخلی شناخته می‌شوند و میان لابیاماژور ها قرار دارند. اندازه این اجزا در افراد یکسان نیست.

کلیتوریس:

یکی از اندام های مهم در دستگاه تناسلی، کلیتوریس می‌باشد زیرا درصد زیادی از ارضاهای جنسی را شامل می‌شود. بر روی این عضو پوستی به نام کلیتورال وجود دارد که بسیار حساس بوده و باید همیشه مورد مراقبت قرار بگیرد.

جراحی زیبایی کلیتوریس یا هودکتومی

گاهی میزان سطح پوست کلیتورال از اندازه طبیعی خود بزرگ تر است و این امر موجب می‌شود که خانم در روابط جنسی به ارگاسم مورد رضایت نرسد یا حتی به طور کل ارگاسم رخ ندهد. حال علاوه بر این موارد، چین خوردگی های پوست اضافه روی کلیتوریس سبب شده تا نازیبایی شدیدی در این اندام رخ داده که در این مواقع معمولا خانم ها تصمیم به عمل زیبایی کلیتوریس می‌گیرند.

کاهش سایز و اندازه پوست روی سطح کلیتوریس موجب شده تا خانم ارگاسم بهتری را پس از مقاربت جنسی تجربه کند و همچنین ناحیه تناسلی دارای ظاهری زیبا باشد که این مسئله باعث بالا رفتن اعتماد به نفس شخص در برابر شریک جنسی خود می‌شود.

علل بزرگی کلاهک کلیتوریس

یکی از علت های اصلی بزرگی اندازه کلیتوریس عامل ژنتیک است که بسیار تاثیرگذار است. یکی دیگر از علت های این موضوع ترشح زیاد هورمون استروژن و پروژسترون در دوران نوجوانی و بلوغ بوده که علاوه بر افزایش سایز بیش از اندازه کلیتوریس موجب بزرگ شدن سایز لابیا مینور ها نیز شود و خانم را بسیار مورد آزار قرار دهد.

حال امروزه که خانم ها به باشگاه ها و ورزش های سنگین علاقمند شدند این مورد بیشتر مشاهده می‌شود زیرا دارو های هورمونی استفاده می‌کنند که بیشتر مناسب آقایان است و سبب بزرگی دستگاه تناسلی و اجزای آن خواهد شد.

عمل ترمیم هودکتومی

همانطور که می‌دانید اغلب عمل های ترمیمی از جراحی های اولیه زیبایی دشوار تر است. جراحی های ترمیمی هودکتومی زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که جراحی ابتدایی درست پیش نرفته است و مشکلاتی به وجود آمده اند.

نکته: همانطور که می‌دانید کلیتوریس در گروه اندام های بسیار حساس قرار دارد بنابراین برای انتخاب پزشک خود دقت لازم داشته باشید و بهترین متخصص زنان و زایمان را برای عمل هودکتومی انتخاب نمایید.

مدت زمان انجام عمل هودکتومی

در ابتدا باید ذکر کرد مدت زمان جراحی در همه افراد یکسان نیست زیرا برخی افراد همزمان با عمل هودکتومی خواستار جراحی لابیاپلاستی نیز هستند. این عمل زیبایی به دقت بسیاری نیاز دارد و نیازمند ظرافت می‌باشد که و ممکن است تا یک ساعت نیز به طول بی انجامد. در مواقعی که فرد هنگام عمل کلیتوریس به لابیاپلاستی یا روش های زیبایی دیگر می‌پردازد، نیز مدت زمان پایان کار افزایش می‌یابد.

جراحی همزمان با هودکتومی

هودکتومی یا عمل زیبایی کلیتوریس، در دسته  جراحی های جوانسازی واژن قرار دارد و به دلیل تناسب اندک با سایر روش های جوانسازی می‌توان آنها را با هم انجام داد. برای مثال :

جراحی زیبایی هودکتومی همزمان با لابیاپلاستی امکان پذیر است. به این صورت که ابتدا از اندازه لابیاها کم کرده و سپس به عمل کلیتوریس می‌پردازند.

برخی از خانم ها علاقمند هستند تا عمل تنگ کردن واژن انجام دهند تا علاوه بر افزایش کیفیت رابطه جنسی، اعتماد به نفس را در خود افزایش دهند. حال علاقمندان این روش می‌توانند تنگ کردن واژن را همزمان با جراحی زیبایی کلیتوریس انجام دهند. به این ترتیب که ابتدا داخلی ترین جراحی انجام شده و پس از اتمام آن هودکتومی انجام می‌شود.

حتما این مورد را یادآور شویم زیباجویانی که در صدد تزریق چربی به لابیا هستند، می‌توانند همزمان با عمل هودکتومی از این روش بهره ببرند.

تفاوت جراحی ختنه با جراحی کلیتوریس

ختنه در زنان یکی از اعمال ناخوشایندی است که هم چنان در مناطق محروم یا حاشیه ای انجام می‌شود. در روند ختنه پوست ناحیه کلیتوریس، لابیاها و یا در مواردی حتی خود بدنه کلیتوریس نیز بریده می‌شود که اعمال تهاجمی و بسیار خشن است. ناگفته نماند که این عمل موجب بروز مشکلات و بیماری های عفونتی در زنان خواهد شد و علاوه بر آن خانم دیگر قادر به برقراری رابطه جنسی نمی‌باشد. حال اگر مطالب در ارتباط با جراحی کلیتوریس را مطالعه کرده باشید متوجه می‌شوید که این عمل در دسته جراحی های زیبایی وجود دارد و فقط پوست روی سطح کلیتوریس برداشته شده چرا که این پوست های اضافه علاوه بر ایجاد مشکلات، از ایجاد لذت های جنسی در رابطه نیز جلوگیری می‌کند.

بهترین سن برای عمل زیبایی کلیتوریس

مناسب ترین سن برای انجام جراحی زیبایی کلیتورس به طور دقیق مشخص نشده است اما همانطور که می‌دانید این عمل های زیبایی مناسب برای افراد زیر 18 سال نیست و باید حتما فرد از سلامت عقلی برخوردار باشد.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی کلیتوریس

در صورتی که مراقبت های بعد از جراحی کلیتوریس رعایت نشود این ناحیه با پیشرفت زیادی از عوارض مواجه می‌شود. این ناحیه دارای اعصاب حسی است به همین دلیل باید مراقب بود تا عفونت پیش نیاید و تا یک هفته مورد توجه واقع شود.

  • داروهای آنتی بیوتیک لازم که توسط دکتر زنان پس از این جراحی تجویز می‌شود را به طور دقیق مصرف کنید.
  • ابتدا از فعالیت های سنگین جدا خودداری فرمایید و تا دو ماه این مورد را رعایت کنید.
  • در صورت صلاحدید پزشک، از کمپرس های سرد و گرم استفاده کنید.
  • به مدت 3 الی 5 روز به استراحت نسبی بپردازید.

آیا جراحی زیبایی کلیتوریس باعث کاهش میل جنسی خانم ها می‌شود؟

حتما به این نکته توجه داشته باشید که برای عدم رسیدن آسیب به این ناحیه حساس بهترین متخصص زنان را انتخاب کنید که در زمینه جراحی های زیبایی زنان نیز تجربه و مهارت داشته باشد و وره های مربوط را گذرانده باشد. در صورتی که جراح در کار خود مهارت داشته باشد هیچگونه کاهش میل جنسی برای فرد رخ نمی‌دهد بلکه بعد از عمل اعتماد به نفس ایشان نیز افزایش می‌یابد.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *