دکتر ماندانا اکبری / جوانسازی واژن / تنگ کردن واژن؛ معرفی بهترین روش
مدت زمان مطالعه ۱۲ دقیقه

تنگ کردن واژن؛ معرفی بهترین روش

روش های گوناگونی برای تنگ کردن واژن وجود دارد که هر کدام را بر اساس کاربرد، مزایا و معایب آن مورد استفاده قرار می گیرند، اما همه ی آن ها به یک منظور انجام می شود آن هم این است که شادابی و طراوت را به زندگی خانم ها ببخشد. هر خانمی در پی تحولاتی که در زندگی خود تجربه می کند، می تواند افتادگی و گشادی واژن را نیز تجربه کند که این مسئله اغلب می تواند منجر به کاهش اعتماد به نفس در زندگی جنسی و زناشویی آنها شود.

در واقع  ساختار فیزیولوژیکی بدن خانم ها و هم چنین ناحیه تناسلی شان که بسیار حساس و حائز اهمیت اند از آن جهت که واسطه خلقت و تولد یک انسان هستند، پس اگر کوچک ترین آسیبی به آن برسد می تواند خسارات جبران ناپذیری را وارد کند و خانم را از زنانگی و مادر شدن ساقط می کند. پس برای انجام عمل های زیبایی واژن بسیار دقت کنید و به انتخاب بهترین جراح زیبایی زنان اهمیت دهید تا بهترین نتایج را با کمترین عارضه بدست آورید.
در ادامه به برخی از رایج ترین روش های رفع گشادی واژن می پردازیم که این روز ها بیشتر مورد استقبال اکثر خانم ها قرار می گیرند و هم چنین مزایای بیشتری نبست به سایر روش ها دارند پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

تنگ کردن واژن چیست؟

تنگ کردن واژن یک جراحی زیبایی است که عضلات واژن، پرینه و بافت های اطراف آن را سفت می کند. این روش قدرت و کنترل بیشتری را برای عضلات واژن شما فراهم می کند و حساسیت و تجربه جنسی شما را افزایش می دهد.

 در طول زایمان، عضلات واژن به طور معمول شل و منقبض می شوند، اما مشکل زمانی ایجاد می شود که این عضلات ضعیف باعث بی اختیاری ادرار و اختلال در عملکرد جنسی شود. برای رفع این مشکل، تکنیک تنگ کردن واژن را می توان به تنهایی یا به عنوان بخشی از یک برنامه درمانی کامل جوانسازی واژن انجام داد.

همان طور که گفته شد ممکن است بر اثر عوامل مختلف نظیر افزایش سن، بارداری،

زایمان طبیعی و مقاربت متعدد و عوامل ژنتیکی ناحیه تناسلی و واژن زنان دچار شلی و افتادگی شود و این مسئله در زندگی جنسی و زناشویی آنها تاثیراتی منفی بگذارد.

در حقیقت این عوامل بر بافت ناحیه واژن و کلاژن سازی آن تاثیر بگذارد و موجب شود که بافت این ناحیه از حالت طبیعی خود خارج شود. این مسئله می تواند موجب نارضایتی فرد در هنگام مقاربت و تماس جنسی شود.

عمل تنگ کردن واژن به یکی از روش های جوانسازی واژن اطلاق داده می شود که دهانه واژن را با روش های گوناگونی تنگ و بسته تر می کنند تا حین انجام رابطه جنسی اصطکاک بیشتری ایجاد شود و زن و مرد نیز از لذت بیشتری برخوردار شوند.

اما لازم است بدانید که جهت جلوگیری از هر گونه بیماری و مشکل لازم است به بهترین متخصص زنان و زایمان و جراح زیبایی زنان مراجعه نمایید.

کاربرد عمل تنگ کردن واژن

بر خلاف باور عموم مردم که فکر می کنند عمل های زیبایی واژن به طور صرفاٌ به جنبه زیبایی اختصاص دارد. جای آن دارد بیشتر در این مورد توضیح دهیم که عمل تنگ کردن واژن علاوه بر جنبه زیبایی و جوانسازس ظاهری واژن، کاربرد درمانی نیز دارد که می تواند به بهبود عملکرد جنسی خانم ها، رفع بی اختیاری ادراری، منجر شود.

لازم به ذکر است که جراحی تنگ کردن واژن همواره یکی از موثر ترین روش های تنگ کردن و رفع گشادی و شلی واژن است و می تواند در زندگی جنسی افراد بسیار تاثیر گذار باشد و موجب رضایت افراد از تماس جنسی شود.

تنگ کردن واژن به منظور کوچک کردن لوله واژینال با قطر بزرگ انجام می‌شود و در طی آن به کوچک کردن قطر لوله واژینال پرداخته می شود که می بایست به متخصص زنان برای تنگ کردن واژن مراجعه کنید.

نکات مراقبتی قبل از تنگ کردن واژن

قبل از تصمیم جراحی، پزشک معاینه فیزیکی را برای ارزیابی اینکه شما کاندید مناسبی هستید یا نه انجام می دهد. در طول این معاینه فیزیکی، از شما انتظار می رود که اطلاعاتی در مورد سابقه پزشکی و وضعیت سلامت عمومی خود ارائه دهید.

پزشک شما را در مورد خطرات، مزایا و الزامات مراقبت بعد از عمل مطلع خواهد کرد. پیروی از توصیه های پزشک خطر عوارض را کاهش می دهد.

در طول مشاوره، جراح به شما توصیه می کند که قبل از جراحی سیگار، الکل یا مصرف آسپرین یا داروهای خاص دیگر را متوقف کنید؛ زیرا ممکن است روند بهبودی را تحت تاثیر قرار دهد یا کند کند. بنابراین؛

 • 10 ساعت قبل از جراحی هیچ گونه غذا و نوشیدنی مصرف نکنید.
 • روز قبل از فرآیند تنگ کردن واژن رابطه جنسی نداشته باشید. 
 • دستورالعمل های جراح خود را دنبال کنید. ممکن است لازم باشد قبل از عمل آزمایش خون، ادرار و پاپ اسمیر انجام دهید.
 • تست حاملگی: عمل تنگ کردن واژن در زنان باردار انجام نمی شود. یک تست معمول بارداری ممکن است قبل از جراحی انجام شود.

نحوه جراحی تنگ کردن واژن

احی یک جراحی به نسبت آسان است و یک الی دو ساعت به طول می انجامد. لازم است بدانید که که همواره عمل تنگ کردن واژن با استفاده از بی حسی نخاعی یا بیهوشی انجام می شود. در طی این جراحی کل بافت ناحیه واژن از قسمت جلویی تا قسمت پشتی باز شده و بر روی آن  زیرسازی انجام می گردد. در این جراحی با برداشت بافت اضافه و زدن بخیه های حمایتی به تنگ کردن واژن پرداخته می شود.

در برخی از موارد ممکن است که بافت اضافی در این ناحیه بیشتر باشد که در این صورت پزشک متخصص زنان به برداشت بافت اضافه از سمت لوله واژینال می پردازد و در اخر نیز بافت را بخیه می زند.

ممکن است پس از جراحی تنگ کردن واژن در هفته اول فرد بروز ترشح هایی را مشاهده کند که جای نگرانی نیست و دلیل این ترشح ها وجود نخ بخیه و ترمیم بافت واژن است.

آیا تنگ کردن واژن همراه با زایمان امکان پذیر است؟

یکی از مواردی که باید بدانید این است که انجام این جراحی همراه با زایمان طبیعی و زایمان سزارین امکان پذیر نیست و نباید این عمل در حین زایمان صورت گیرد. زیرا که در طی زایمان ناحیه واژن بسیار ملتهب است و جریان خون در این ناحیه بسیار زیاد است به همین دلیل نیز به هیچ وجه نباید همراه با زایمان انجام شود.

اما پس از گذشت چند ماه از زایمان فرد می تواند اقدام به عمل تنگ کردن واژن کند و انجام این جراحی پس از زایمان و در دوران شیردهی بلامانع است.

آیا عمل تنگ کردن واژن برای دختران باکره امکان پذیر است؟

آیا دختران باکره می توانند عمل تنگ کردن واژن انجام دهند؟ یکی از رایج ترین سوالاتی که بسیاری از دختران از پزشک می پرسند این است که آیا دختران باکره برای این عمل زیبایی اقدام کنند.

با توجه به اینکه تغییرات ناحیه تناسلی در این روش بازسازی واژن در داخل اندام صورت می گیرد، دختران باکره نمی توانند این عمل را انجام دهند.

معایب عمل تنگ کردن واژن

پس از نام بردن این همه مزایای این عمل  که برای خانم ها به همراه دارد، جای آن دارد که به معایب آن نیز اشاره کنیم. به هر روی هرعملی، خصوصاٌ به صورت جراحی خالی از عوارض نیست و می تواند عوارضی به طور موقت برای عده ای انگشت شمار ایجاد شود که اگر به توصیه پزشک عمل کنند چنین اتفاق ناگواری برای شان رقم نخواهد خورد.

اگر از خدمات بهترین جراح زیبایی زنان بهره مند شوند، دیگر به ندرت و در شرایط خاص دچار عوارض جانبی عمل تنگ کردن واژن می شوند. مراقبت های قبل و بعد از عمل که برخی از متخصصین معتقدند رکن اساسی موفقیت آمیز بودن هر عمل جراحی است را باید جدی گرفت و هر کدام را درست و به جا رعایت کرد.

این عوارض احتمالی عبارت اند از:

 • عفونت واژن
 • احساس درد در ناحیه لگن، قسمت تحتانی شکم
 • خونریزی
 • تورم
 • درد
 • کبودی

به شما این اطمینان را می دهیم که جای هیچ نگرانی نیست اگر به موارد فوق توجه کرده باشید و به دستوراتی که پزشک به شما داده است عمل کرده باشید چنین عوارضی دامن گیرتان نخواهد بود.

اهمیت رفع گشادی واژن

گشادی واژن که با ضعیف شدن عضلات واژن اتفاق می افتد، ممکن است در آینده با شرایطی مانند نفخ واژن یا بی اختیاری ادرار همراه شود. عمل تنگ کردن واژن از این مشکلات جلوگیری می کند.

در واقع تنگ کردن واژن فقط یک عمل برای بهبود کیفیت زندگی جنسی نیست. تأثیر تنگ کردن واژن می تواند در زمینه هایی غیر از زندگی جنسی نیز منعکس شود. اول از همه باعث ایجاد اعتماد به نفس بیمار می شود. بیماران به دلیل مشکلاتی مانند گاز و بی اختیاری ادرار در زندگی اجتماعی دچار مشکل می گردند. آن ها سعی می کنند از حرکاتی که باعث ایجاد گاز و بی اختیاری ادرار می شود، دوری کنند. ورزش کردن، وزنه زدن، عطسه کردن و حتی خندیدن از جمله این عوامل هستند. وقتی همه این موارد در نظر گرفته شود، مشخص می شود که جراحی تنگ کردن و رفع گشادی واژن زندگی بیماران را تا حد زیادی تسهیل می کند.

مراقبت های بعد از عمل تنگ کردن واژن

پس از عمل تنگ کردن وازن جهت جلوگیری از بروز هرگونه عوارض و یافتن نتیجه ای مطلوب می بایست به انجام برخی اقدامات و رعایت توصیه های پزشک پرداخت.

 • استراحت به مدت یک هفته
 • از انجام فعالیت های سنگین و ورزش های سنگین خودداری کنید.
 • انجام رابطه جنسی به مدت 2 ماه پس از جراحی ممنوع است.
 • مصرف آنتی بویتیک های تجویز شده توسط پزشک
 • رژیم غذایی مناسبی داشته باشید و به میزان کافی آب بنوشید.
 • از وارد کردن فشار به عضلات کف لگن خودداری نماید.

واژینوپلاستی

مدت ماندگاری تنگ کردن واژن چقدر است؟

نتایج این عمل معمولا برای یک عمر باقی می‌ماند، مگر اینکه زایمان طبیعی جدید اثرات آن را معکوس کند. با افزایش سن، تمام قسمت‌ های بدن کمی شل می‌ شوند، اما ناحیه واژن هرگز نباید به میزان گشادی قبل از جراحی بازگردد. 

معمولا نتایج جراحی واژن دائمی است، اما با بالغ شدن یک زن، درست مانند سایر قسمت های بدنش، ممکن است اندام تناسلی او تغییر کند. برخی از بیماران ممکن است بخواهند نتایج خود را با جراح خود مجددا بررسی کنند.

هزینه عمل تنگ کردن واژن

برآورد هزینه ی چنین عمل های به نوع روش انجام شده و متخصص جراح زیبای زنان بستگی دارد و هم چنین وضعیت جسمی فرد مورد نظر از نظر بررسی و چکاپ نیز بر روی محاسبه هزینه های جاری موثر است.

سایر روش های تنگ کردن واژن

برای تنگ کردن واژن از روش های مختلفی استفاده می شود که به جز جراحی واژینوپلاستی سه روش که بیشتر کاربرد دارند، عبارتند از:

RF

RF به عنوان روش مبتنی بر انرژی شناخته می‌شود که از انرژی متمرکز برای تقویت، سفت‌کردن و روان‌سازی کلاژن استفاده می‌کند. روش فرکانس رادیویی با استفاده از دستگاه های RF با امواج الکترومغناطیسی انجام می شود. این امواج انرژی کنترل شده کمتری دارند و برای گرم کردن بافت ها برای دستیابی به نتایج مطلوب استفاده می شوند.

تنگ کردن واژن با لیزر

لیزر درمانی یکی دیگر از درمان های مبتنی بر انرژی است که شامل استفاده از پرتو لیزر متمرکز است. این یک روش بسیار محبوب است که برای درمان های زیبایی مختلف انتخاب می شود. در این روش برای جوانسازی واژن انرژی لیزر بافت های لایه بالایی پوست را گرم کرده و لایه پایینی را برای تولید کلاژن بیشتر تحریک می کند. این امر باعث ایجاد واژن سفت تر می شود.

 نخ

این یک تکنیک مدرن از سه روش برتر برای تنگ کردن واژن است که با استفاده از نخ های آرایشی ساخته شده از PDO، PCL یا PLA انجام می شود. این یکی از راه حل های عالی برای باریک کردن دهانه واژن است. این نخ ها از مواد خاصی ساخته شده اند که کلاژن سازی را تحریک کرده و در اطراف آن فیبروز ایجاد می کنند که باعث سفت شدن و باریک شدن فوری دهانه واژن می شود.

انتخاب بهترین جراح زیبایی برای عمل تنگ کردن واژن

یافتن یک جراح ماهر و با تجربه برای انجام این عمل به دلایل زیادی مهم است. کیفیت نتایج، بهبودی و تجربه کلی شما به داشتن جراحی بستگی دارد که بتوانید به مهارت ها و اعتبار او اعتماد کنید.

1.با جستجو و بررسی عکس های قبل و بعد از جراحی تنگ کردن واژن در وب سایت یک جراح باتجربه شروع کنید.

2. یک قرار ملاقات حضوری یا مجازی با حداقل دو جراح مختلف بگیرید.

3. آیا جراح آینده شما به دقت تمام جنبه های برنامه ریزی جراحی، خود عمل، روش های کنترل درد، بهبودی فوری و طولانی مدت را مورد بحث قرار داده است؟ آیا به همه سوالات شما پاسخ داده شده است؟

4. آیا جراح شما صادقانه درباره خطرات و عوارض صحبت کرده و رضایت آگاهانه دقیق و کامل به شما داده است؟

5. تجربه: چه مدت است که جراح کار تنگ کردن واژن را را انجام می‌دهد؟

6. آیا در جلسات پزشکی در مورد تکنیک های تنگ کردن واژن یا سایر موارد پزشکی مرتبط برای جراحان دیگر سخنرانی می کنند؟آیا جراح تا به حال مقالات علمی پزشکی با داوری همتا را تالیف کرده است؟

جمع بندی مطالب

همانطور که قبل از انجام هر کاری کمی تحقیق و پرس و جو می کنیم برای انجام چنین عملی که در ناحیه حساسی از بدن انجام می شود نیز باید تحقیق کرد، یکی از منابع قابل اطمینان و علمی نیز همین فضای وب سایت های پزشکان معتبری است که با کوشش فراوان سعی کرده اند این صفحات را سرپا نگه دارند و بتوانند در جهت سطح آگاهی های عمومی موثر واقع شوند.

پیش از اقدام به عمل جراحی زیبایی زنان می توانید از متخصصین کارآمد این حوزه مشاوره ای دریافت کنید و تا سوالات موجود در ذهنتان پرسیده شود و رفع ابهام در خصوص چگونگی، مزایا، معایب، کاربرد این عمل صورت بگیرد.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

3 دیدگاه ها
 1. مریم

  ممنون از اوضیحاتتون

  ماندگاری تنگ کردن واژن چقدره؟

  پاسخ
 2. زهرا محمدی

  چند وقت بعد از زایمان طبیعی میتونم واژینوپلاستی کنم؟

  پاسخ
 3. ماریا

  درد داره تنگ کردن واژن ؟

  پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *