دکتر ماندانا اکبری / مقالات / تزریق ژل به باسن و نتیجه نهایی آن
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

تزریق ژل به باسن و نتیجه نهایی آن

شاید تا به حال برای شما هم پیش آمده باشد که در جلوی آینه به تمامی اندام های خود نگاه کنید و متوجه صاف بودن سطح باسن خود شوید. بسیاری از بانوان از دوران نوجوانی با این مشکل مواجه هستند و در بزرگسالی نیز اعتماد به نفس خود را نسبت به این موضوع از دست می‌دهند. اغلب خانم هایی که با این مشکل مواجه هستند، هنگام پوشیدن لباس های تنکگ و یا لباس های مجلسی شکایت و ناراحتی بیشتری دارند زیرا هیچ زیبایی در لباس خود مشاهده نخواهند کرد. حال امروزه روش های غیر تهاجمی زیادی برای بزرگ کردن باسن و برجسته سازی این ناحیه به وجود آمده است که در این مقاله در رابطه با یکی از پرطرفدارترین روش های روز یعنی تزریق ژل به باسن صحبت خواهیم کرد.

تزریق ژل به باسن

در گذشته شاید نام این تکنیک را نمی‌شنیدید زیرا در آن زمان ها افراد بیشتر با روش جراحی پروتز باسن آشنا بودند و اگر باسن کوچکی داشتند ناچار به استفاده از این روش بودند. حتی زمانی که لباس های فرم پروتز باسن نیز به بازار ارائه شد، به اندازه تکنیک تزریق ژل به باسن طرفدار و علاقمند پیدا نکرد.

اگر شما هم احساس می‌کنیذد که باسشن بسیار کوچکی دارید و یا سطح رویی آن برجسته نیست و فرم صاف و تخت دارد، می‌توانید از تکنیک تزریق ژل به باسن استفاده نمایید. در سال های اخیر، افراد علاقمند شدند که از تکنیک های زیباییی غیر جراحی استفاده نمایند تا دوران نقاهت را سریع تر از چیزی که باید، طی کنند.

بزرگ کردن باسن و حجیم سازی آن با استفاده از این روش  بدون گذراندن بیهوشی انجام میشود و سخص تقریبا از همان بعد از انجام تمنیک، می‌تواند فرم نهایی باسن خود را مشاهده نماید. فیلر تزریقی یا همان هیالورونیک اسید که به اندام های مختلفی نظیر واژن و نواحی مختلف صورت و …. تزریق می‌گردد، به طور طبیعی در مقادیر بسیار کم در بدن وجود دارد و به همین دلیل توسط بدن به راحتی پذیرفته می‌شود و شکل گیری خواهد کرد.

مزایای تزریق ژل به باسن چیست؟

این روش دارای مزایای بی شماری است که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم داشت:

 • غیر تهاجمی بودن: یکی از مهمترین مزایایی که در ابتدا باید بیان کرد، این است که تزریق ژل به باسن روشی غیر جراحی بوده و فقط از طریق وارد شدن سوزن به دفعات به پوست انجام می‌گیرد.
 • هیدراته کردن پوست: ماده هیالورونیک اسید، در هر ناحیه ای از پوست که قرار داشته باشد، به اندازه زیادی آب به خود جذب می‌کند. هرچه آب در زیر پوست یک ناحیه از بدن بیشتر وجود داشته باشد، آن ناحیه سالم تر و شاداب تر می‌ماند.
 • ترمیم سلول های پوستی: این ماده تزریقی به بازسازی سلول های پوستی و ایجاد جوانی در ناحیه مورد نظر کمک شایانی خواهد کرد.
 • اصلاح تغییر رنگ: زمانی که پوست در حالت جمع قرار دارد، دارای رنگ تیره تری می‌باشد و ممکن است که لکه های آن قابل مشاهده تر باشند اما زمانی که فیلر تزریق می‌گردد و سطح پوست باز تر و کشیده تر می‌شود، در واقع به گونه ای رنگ پوست روشن تر و بازتر خواهد شد و همچنین بدرنگی و لکه های ریز موجود اصلاح می‌شوند.
 • هزینه معقول تکنیک: یکی دیگر از مهمترین مزایایی که اغلب افراد قبل از انجام یک تکنیک زیبایی به آن توجه خواهند داشت، این است که هزینه روش منتخب چقدر است. درواقع هزینه تکنیک جراحی پروتز باسن بسیار بیشتر از سایر روش های غیر جراحی است و هزینه تزریق ژل به باسن بسیار معقولانه است و همه افراد می‌توانند از آن استفاده کنند.

تزریق ژل به باسن برای چه افرادی مناسب است؟

 • از تکنیک تزریق ژل به باسن، انتظارات واقع بینانه داشته باشید.
 • افرادی که علاقمند هستند تا نسبت سایز کمر و باسن خود را اصلاح نمایند.
 • بهتر است که از لحاظ جسمی دچار بیماری و یا حساسیت های آلرژیک نباشید.
 • برخی اشخاص دارای باسن نامتقارن هستند که می‌توان از این طریق آن را اصلاح کرد.
 • تمامی افرادی که احساس بدی به کوچک بودن و یا صاف بودن باسن خود دارند، می‌توانند از این روش استفاده نمایند.
 • اگر دارای باسن شل یا پوست افتاده در این ناحیه هستید، با استفاده از تزریق ژل به باسن اینگونه مشکلات را رفع نمایید.
 • افرادی که این تکنیک تزریقی را انتخاب می‌کنند باید 18 سال به بالا داشته باشند و از لحاظ فکری و جسمی به بلوغ رسیده باشند.

تزریق ژل به باسن برای چه افرادی مناسب نیست؟

خانم هایی که در دوران بارداری یا در دوران شیردهی قرار دارند، نباید از این تکنیک استفاده نمایند.

همچنین بانوانی که دارای بیماری های سخت نظیر بیماری های سرطانی هستند و یا در دوره شیمی درمانی قرار دارند و یا به عنوان مثال دیابت بالای کنترل نشده دارند و دیگر موارد این چنینی، باید از انجام این روش خودداری نمایند.

📢بیشتر بخوانید: تزریق چربی به واژن

روند تزریق ژل به باسن چگونه است؟

فرد به روی شکم دراز کشیده و پزشک قبل از این زمان بررسی خواهد کرد که چه مقدار فیلر تزریقی برای این ناحیه نیاز است. سپس ناحیه مورد نظر یعنی همان باسن را ضدعفونی کرده و با استفاده از تزریق های متعدد این ناحیه را حجیم و برجسته خواهد کرد. این فرآیند نیازمند نوعی ماساژ مخصوص است که درواقع با استفاده از آن، فرم دهی باسن و شکل دهی به آن انجام می‌شود. برای انجام این تکنیک از بی حسی موضعی و یا بی حسی تزریقی استفاده می‌شود و نیازی به بیهوشی عمومی وجود ندارد. طی این فرآیند، ماده هیالورونیک اسید به بالای عضله سرینی تزریق می‌گردد که تا حدودی لیفت باسن را به همراه خواهد داشت.

چه مراقبت هایی بعد از تزریق ژل به باسن لازم است؟

به دلیل اینکه باسن، جزو نواحی وسیع محسوب ی‌شود، به همین دلیل پزشک بعد از تزریق پانسمان انجام می‌دهد تا ناحیه نیز تمیز و عاری از باکتری و میکروب باقی بماند.

 • بهتر است که بعد از انجام این روش از لباس زیر های نخی استفاده نمایید.
 • به طور خودسرانه این نایحه را در منزل ماساژ ندهید و اگر سفتی و یا مشکلی احساس میکنید، حتما به پزشک خود مراجعه نمایید.
 • سعی کنید که بعد از انجام این روش، لباس های تنگ و بسیار چسبان نپوشید و از نشستن به مدت طولانی خودداری نمایید.
 • حتما برای فرم گیری بهتر، آب فراوان بنوشید تا دچار نکروز و یا سایر مشکلات نشوید.

تزریق ژل به باسن چقدر زمان لازم دارد؟

این تکنیک اگر توسط یک پزشک ماهر و با تجربه انجام شود، حدود 100 الی 120 دقیقه زمان لازم دارد. البته ناگفته نماند که بخشی از این مدت زمان، صرف بی حسی خواهد شد.

نتیجه تزریق ژل به باسن چه زمانی نمایان می‌شود؟

فرد بلافاصله بعد از تزریق متوجه برجستگی باسن خود خواهد شد اما برای اینکه نتیجه دقیق ا مشاهده نمایید، باید حدود 2 هفته صبور باشید تا کبودی ها برطرف شود و ماده هیالورونیک اسید، فرم نهایی خود را بگیرد. در آن زمان حتما متوجه لیفت شدن باسن خود علاوه برحجیم سازی آن خواهید شد.

آیا تزریق ژل به باسن عوارضی دارد؟

تقریبا باید ذکر کرد که همه تکنیک های زیبایی و درمانی دارای عوارضی هستند. البته ناگفته نماند که میزان مزایای این تکنیک از عوارض آن بسیار بیشتر است. عوارض این تکنیک زیاد جدی نیست و درواقع مانند تزریق ژل به واژن، دارای کبودی، قرمزی و التهاب، کمی خونریزی و درد می‌باشد. البته افرادی که برای انجام این روش زیبایی به پزشکان غیر متبحر مراجعه دارند، با عوارض جدی تری رو به رو خواهند بود.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *