مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

بوتاکس واژن

امروزه در خانم ها متاسفانه شاهد بروز و ظهور مسائل و مشکلات نازایی مربوط به واژن هستیم که بسیاری از خانم ها را درگیر خود کرده است قطعا تا به حال اسم بوتاکس یا سم بوتولینوم به گوشتان رسیده است اما حال باید بدانید از تزریق بوتاکس در زیباسازی و جوانسازی واژن و برطرف سازی عیوب این ناحیه نیز استفاده می‌کنند. تکنیک بوتاکس در اقدامات زیبایی دارای طرفداران زیادی است که حاضر به ترک استفاده از این روش نیستند. تزریق بوتاکس به واژن دارای تاثیر شگفت انگیزی در جوانسازی وازن گذاشته و اعتماد به نفس را به آمار بالایی از خانم ها بازگردانده است. در این مقاله تمام مشکلاتی که ممکن است خانم های جوان با آن روبرو باشند و همینطور تمامی مزایا و نکاتی که روش بوتاکس واژن دارد را بیان کرده ایم.

بوتاکس واژن

ماهیت تزریق بوتاکس به واژن

امروزه با پیشرفت علم پزشکی از بوتاکس برای اهداف درمانی و زیبایی واژن استفاده می‌کنند و کاربرد آن تنها به از بین بردن خطوط و چروک پوست ختم نمی‌شود. تزریق بوتاکس به واژن موجب درمان بی اختیاری ادرار در خانم ها می‌شود که از مشکلات شایع در سنین بالا و یا مشکلات بعد از زایمان است. تزریق بوتاکس به هر عضله باعث فلج شدن و از کار افتادن آن عضو می‌باشد و این مورد باعث جلوگیری از انقباضات ناخودآگاه واژن می‌شود.

به چه دلیل زنان واژن خود را بوتاکس می کنند؟

 1. برخی از زنان جوان پس از بارداری و زایمان در ناحیه واژن خود احساس گشادی می کنند و تصور دارند که واژن شان از لحاظ ارتجاعی حالت سابق را ندارد برای آن که همچون گذشته واژن به صورت اولیه برگردد می توانند تزریق انجام دهند.
 2. زنان مسنی هستند که در دوره یائسگی به سر می برند ولی علاقه دارند واژنی داشته باشند که زیبایی و کیفیت سابق را در روابط جنسی خود مجددا بدست بیاورد. به همین جهت بوتاکس بسیار می تواند در این زمینه به آنها کمک کند.
 3. برخی از زنان به سرعت پس از اولین زایمان، واژن شان دیگر نمی تواند رضایت جنسی همسرشان را جلب کند. بدین علت به متخصصین زنان مراجعه می کنند تا در جهت ترمیم واژن راهی را پیش پایشان بگذارد.
 4. بسیاری خانم ها بعد از زایمان های متعدد خصوصا زایمان طبیعی یا در اثر افتادگی رحم دچار بیماری بی اختیاری ادرار می‌شوند که بسیار آزار دهنده و مشکل ساز می‌باشد، می‌شوند. برای درمان بی اختیاری ادرار می‌توان به ناحیه واژن، بوتاکس تزریق می‌کنند.
 5. گاهی بسیاری از خانم ها با عارضه و مشکل انقباض نا خود آگاه واژن رو به رو می‌شوند که برای درمان این مورد، متخصص زنان به ناحیه وازن، بوتاکس تزریق می‌کند.

مزایای تزریق بوتاکس به واژن چیست؟

این روش بسیار روشی مطمئن و ایمن است. یکی از دلایل قانع کننده برای این باور آن است که این روش سال هاست در اثر آزمون و خطا به درجه ای از پختگی رسیده است. اولا پزشکان بسیار در این حوزه ها توانمند شده اند و دیگر اینکه دانش و ابزار آلات بکارگیری این روش درمانی و زیبایی به بلوغ رسیده است. پس زنان به راحتی می توانند به این روش اطمینان کرده و در جهت رفع مشکل خود تحت نظارت متخصص زنان خوب استفاده کنند.

 • زنانی که مشکل بی اختیار شدن ادرارشان را تجربه می کنند و این موضوع برایشان دردآور و عذاب دهنده است می توانند با روش بوتاکس از شر این موضع رها شوند.
 • دوره استراحت و نقاهت پس از درمان بسیار زیاد نیست و در طول مدت زمان کوتاهی می توانید زندگی عادی و طبیعی خود را از پی بگیرید.
 • افزایش حجم در واژن خانم ها باعث می شود به زیبایی آن افزوده گردد و تحریک بیشتری را برای همسرانشان ایجاد کند.
 • زنانی که متاسفانه از واژینیسموس در انزجار هستند می توانند برای رهایی از این درد به بوتاکس استفاده کنند.
 • روشی است که عارضه ای را در پی ندارد و می‌توان در دسته روش های درمانی و زیبایی بی عارض قرار گیرد.
 • در کوتاه ترین زمان بالاترین کیفیت و نتیجه را مشاهده می کنید.
 • بوتاکس در کاهش درد پریودی نیز نقشی مثبت دارد.

عوارض تزریق بوتاکس به وازن

برای تزریق بوتاکس به وازن حتما باید بهترین متخصص و جراح زیبایی زنان را برگزینید زیرا این ماده در واقع نوعی سم بوده که ممکن است در صورت تزریق اشتباه نیز عوارضی را برای فرد به همراه داشته باشد. برای پیشگیری از ایجاد هرگونه خطر حتما تمامی تکنیک ها باید با مهرت بالا انجام شود. به عنوان مثال اگر این ماده در نواحی گسترده بدون اصول تزریق شود، احتمالا گرفتگی هایی در طول رابطه جنسی ایجاد می‌نماید. حال شاید الان به این موضوع فکر کنید که از بوتاکس برای درمان واژینیسموس استفاده می‌شود بنابراین خود چگونه موجب گرفتگی این ناحیه می‌شود؟ اگر تزریق این ماده در شرایط اشتباه انجام شود، ممکن است این مشکل را ایجاد نماید.

یکی از بزرگترین عوارضی که ممکن است در اثر تزریق نادرست بوتاکس به واژن رخ دهد، ایجاد بی اختیاری ادرار است که در اثر تزریق به نواحی مجرای ادرار یا مقعدی پیش می‌آید.

ماندگاری بوتاکس واژن چه مدت است؟

قابل ذکر است میزان ماندگاری بوتاکسی که به واژن تزریق شده است، معمولا بین مدت 5 ماه الی 12 ماه ماندگاری دارد که البته ناگفته نماند این میزان زمان اعلام شده به نوع و کیفیت بوتاکس نیز بستگی دارد.

مشاهده نتایج بوتاکس واژن

اگر شما هم متقاضی انجام تزریق بوتاکس واژن به هر دلیلی هستید، می‌خواهید بدانید که چه مدت زمانی طول می‌کشد تا نتایج تزریق مشاهده شود؟ معمولا حدود یک اهفته الی ده روز زمان لازم است تا بوتاکس واژن تاثیر نهایی خود را در ناحیه تناسلی بگذارد.

نکاتی خواندنی در خصوص بوتاکس واژن

 ماندگاری بوتاکس برای زنان مختلف متفاوت است اما در حالت کلی بین دوماه تا چهار ماه دوام این روش زیبایی و ترمیمی گزارش شده است.

 1. برای انجام این روش بیهوشی عمومی برای کاهش درد استفاده می شود.
 2. بوتاکس از طریق سوزن های کوچکی انجام می شود که مقداری معین بوتاکس تزریق می شود.
 3. دو الی سه روز طول می کشد تا نتیجه بوتاکس را مشاهده کنید. پس از آن با بروز نتایج آن می توانید تا چهار ماه از رابطه جنسی خود بیشترین لذت را ببرید.
 4. برای انجام بوتاکس حتما با پزشکی متخصص مشورت کنید تا بهترین راهنمایی ها را دریافت کنید. سپس بعد از اگاهی های کامل می توانید تصمیم خود را بگیرید.

بوتاکس واژن چه عارضه هایی را در پی دارد؟

بوتاکس واژن به دلیل از کار انداختن برخی از عصب های این ناحیه ممکن است گاهی در برخی از خانم ها موجب شود تا کنترل ادرار و نگه داشتن آن را تا دو روز اول از دست دهند اما نگران نباشید زیرا این عارضه احتمال بروز بسیار پایینی داشته و موقتی است. در نظر داشته باشید که بوتاکس برای ناحیه واژن در درمان بی اختیاری ادرار کاربرد دارد بنابراین نمی‌تواند خود موجب بروز این عارضه شود.

هزینه بوتاکس واژن

هزینه بوتاکس با توجه به نوع بیماری یا مشکلی که قرار است رفع شود، و نیز میزان حجمی که قرار است به ناحیه واژن فرد تزریق شود، متفاوت است. ممکن است در عده ای میزان بوتاکس مورد نیاز بسیار زیاد باشد و در عده ای دیگر این میزان بسیار کمتر باشد. گاهی بانوان تصمیم به انجام جوانسازی های همزمان با بوتاکس وازن هستند که در همان زمان هزینه به این افراد اعلام می‌شود. بنابراین باید برای اطلاع از هزینه بوتاکس واژن از متخصص زنان خوب نوبت گرفته و بعد از معاینه جویای این مورد شوید. متاسفانه شرکت های بیمه، هزینه جوان سازی واژن خصوصا روش های غیر جراحی را متقبل نمی‌شوند حتی اگر به دلیل درمان ملزم به انجام این تکنیک باشید.

سخن پایانی

بوتاکس واژن در درجه اول تکنیک درمانی و در درجه دوم جزو روش زیبایی محسوب می‌شود که عملکرد جنسی را نیز بازیابی می‌کند. با استفاده از تزریق بوتاکس بسیاری از خانم ها اعتماد به نفس خود را در رابطه های جنسی باز می‌گردانند و همچنین انقباضات ناحیه تناسلی را برطرف می‌سازند.

 

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *