دکتر ماندانا اکبری / جوانسازی واژن / لابیاپلاستی | آیا لابیاپلاستی دائمی است؟
مدت زمان مطالعه ۲۳ دقیقه

لابیاپلاستی | آیا لابیاپلاستی دائمی است؟

جراحی زیبایی واژن یکی از عمل های مطرح در زمینه زیبایی زنان است که شامل موارد بسیاری مانند جراحی تنگ کردن واژن ، جراحی افتادگی رحم و .. می باشد و در میان همه این موارد ماندگاری لابیاپلاستی از همه نیز بیشتر است.میل زیبایی در بانوان بسیار بیشتر از آقایان بوده که تنها به زیبایی چهره ختم نمی‌شود و حتی زیبایی اندام خصوصی نیز برای بانوان مورد اهمیت است. اگرچه امروزه جراحی لابیاپلاستی جزو موضوعات ناشناخته نیست و همه بانوان کم و بیش از آن اطلاع دارند اما هنوز افرادی هستند که از مزایای این روش زیبایی و درمانی مطلع نیستند و نمی‌دانند چه تاثیراتی بر روابط زناشویی و افزایش اعتماد به نفس حین مقاربت آن ها دارد. در این مقاله راهنمای کاملی از برداشتن لابیا همراه با فیلم جراحی برای شما گردآوری کرده ایم تا شما بررسی کنید که آیا کاندید مناسبی برای این تکنیک هستید یا خیر.

محتوا
 1. 1 آناتومی دستگاه تناسلی زنان و اصطلاحات رایج
 2. 2 لابیاپلاستی چیست ؟
 3. 3 هدف از انجام جراحی لابیاپلاستی
 4. 4 مهم‌مترین هدف لابیاپلاستی
 5. 5 افراد مناسب برای عمل لابیاپلاستی
 6. 6 آیا من کاندید خوبی برای لابیاپلاستی هستم؟
 7. 7 انواع برش عمل لابیاپلاستی
 8. 8 تکنیک های عمل لابیاپلاستی
  1. 9 لابیاپلاستی با برش تریم
  2. 10 لابیاپلاستی با برش گوه ای
  3. 11 لابیاپلاستی با تکنیک Z و W پلاستی
  4. 12 لابیاپلاستی باتکنیک De-Epithelization
 9. 13 آیا لابیاپلاستی بدون بخیه قابل انجام است؟
 10. 14 آیا لابیاپلاستی با لیزر بهتر است؟
 11. 15 بهترین زمان انجام عمل لابیاپلاستی
  1. 16 انجام جراحی لابیاپلاستی قبل یا بعد ازدواج؟
  2. 17 لابیاپلاستی قبل از بارداری یا بعد از زایمان؟
 12. 18 لابیاپلاستی چگونه انجام می شود؟
 13. 19 لابیاپلاستی چه عوارضی دارد؟
 14. 20 مراقبت های بعد از لابیاپلاستی به چه صورت خواهد بود؟
 15. 21 لابیا پلاستی چه مزایایی دارد؟
 16. 22 آیا لابیاپلاستی تاثیری بر روی رابطه جنسی می گذارد؟
 17. 23 ارتباط لابیاپلاستی با پریود
 18. 24 آمادگی های قبل از جراحی لابیاپلاستی
 19. 25 عمل های همزمان با لابیاپلاستی چیست؟
  1. 26 لابیاپلاستی همزمان با جراحی کلیتوریس
  2. 27 لابیاپلاستی همزمان با تنگ کردن واژن
  3. 28 تزریق چربی همزمان با عمل لابیای واژن
 20. 29 مدت زمان انجام جراحی لابیاپلاستی
 21. 30 هزینه لابیاپلاستی
 22. 31 انتخاب یک جراح خوب برای لابیاپلاستی
 23. 32 چه زمانی نگران علائم بعد از جراحی باشیم؟
 24. 33 آیا کوچک شدن لابیا بعد از جراحی دائمی است ؟
گیف انواع لابیا

آناتومی دستگاه تناسلی زنان و اصطلاحات رایج

ابتدا برای اینکه بدانید لابیا دقیقا به کدام ناحیه گفته می‌شود و در کجای قسمت واژن قرار دارد، باید با آناتومی دستگاه تناسلی زنان آشنا شوید. با تشخیص و بررسی کامل این مسئله در‌می‌یابید که آیا شما هم به انجام جراحی لابیاپلاستی نیاز دارید یا خیر؟ در ادامه آناتومی دستگاه تناسلی را به صورت تصویر برای شما ارائه داده‌ایم. به طور کلی دستگاه تناسلی به دو بخش تقسیم می‌شود:

 1. ناحیه داخلی دستگاه تناسلی شامل تخمدان‌ها، لوله رحم، مهبل، رحم ( البته در این مقاله هدف ما، بررسی ناحیه داخلی نمی‌باشد.)
 2. ناحیه خارجی دستگاه تناسلی که لابیاپلاستی نیز روی آن انجام می‌شود.

لابیاپلاستی چیست ؟

امروزه انواع روش های جراحی و غیر جراحی برای جوانسازی واژن از جمله تکنیک لابیاپلاستی، تنگ کردن واژن، تزریق چربی به واژن و … استفاده می‌کنند، که نتایج بسیار مثبت ظاهری و عملکردی را برای خانم‌ ها به همراه دارد. این روش بروز جوانسازی واژن دارای پیچیدگی نبوده و در دسته جراحی های سرپایی قرار دارد و از رایج ترین اعمال زیبایی میان بانوان بشمار می‌رود. لابیاپلاستی دارای محبوبیت بسیار بوده زیرا علاوه بر بهبود ظاهری لابیاها، جنبه درمانی دارد زیرا بسیاری از خانم ها به دلیل داشتن لابیا ماژور بزرگ، حین برقراری رابطه جنسی هیچ لذتی نبرده و حتی برخی هنگام پوشیدن لباس های تنگ و چسبان نیز دچار مشکلات و دردهای شدید علاوه بر این گاهی ممکن است بزرگ بودن لابیا منجر به بروز مشکلات بهداشتی نظیر عفونت واژن، درد هنگام رابطه جنسی و یا برخی فعالیت های ورزشی و در برخی موارد، بی اختیاری ادرار شود.

اکثریت خانم هایی که به دنبال انجام جراحی لابیاپلاستی هستند، از آناتومی و شکل ظاهری ناحیه تناسلی خود ناراضی بوده و از اعتماد به نفس پایین در این مورد رنج می‌برند. گاهی مشکلات برای لابیاها به دلایل زایمان خصوصا از نوع طبیعی و یا افزایش سن و تغییرات هورمونی نیز ایجاد می‌شود که راه حل تمامی این موارد، عمل لابیاپلاستی است. در رو به رو فیلمی در این زمینه مشاهده نمایید.

هدف از انجام جراحی لابیاپلاستی

لابیاها در دستگاه تناسلی زنان، در حقیقت برجسته ترین عضو بوده و به این دلیل که بسیار قابل مشاهده هستند، برای بانوان بسیار مهم است که زیبا و طبیعی نمایان باشند. جراحی لابیاپلاستی نیز همانند بسیاری از اعمال زیبایی دیگر دارای هدف مشخصی می‌باشد که مهمترین آن برقراری تناسب میان لابیاها می‌باشد. سایر اهداف از جراحی لابیالاستی نیز، تغییر لبه های اطراف لابیا، اندازه لابیاها، برقراری تقارن در لبه ها و رفع ایرادات کلی است.

مهم‌مترین هدف لابیاپلاستی

 • اصلاح انحراف ادرار
 • از بین بردن عفونت های متعدد
 • کوچک کردن سایز لابیاهای داخلی
 • تقارن سازی در اندازه لابیاها
لابیا
 • جوانسازی ظاهری و رفع عیوب
 • کوچک کردن سایز لابیاهای خارجی
 • کاهش سایز لابیاهای مینور و ماژور به طور همزمان

باید این نکته را یادآور شویم که علاوه بر تمامی موارد ذکر شده، یکی از شایع ترین عواملی که فرد را برای جراحی لابیاپلاستی ترغیب می‌کند، احساس ناراحتی و تحریک بیش از حد این ناحیه می‌باشد. بسیاری از خانم ها پس از مراجعه به مطب اظهار دارنند که به دلیل سایز بزرگ لابیا و پهنای آن، از انجام فعالیت های ورزشی بیزار بوده و هنگام پوشیدن لباس های تنگ نیز دچار رنجش و زخم های متعدد هستند. علاوه بر این لابیا با سایز بزرگ، حین رابطه جنسی، اصطکاک ایجاد می‌کند و لابیاپلاستی این مشکلات را رفع می‌کند.

در فیلم رو به رو انیمیشنی برای شما تهیه کرده ایم که تا با واقعیت های لابیاپلاستی بیشتر آشنا شوید.

افراد مناسب برای عمل لابیاپلاستی

بسیاری از افراد درواقع شک دارند که آیا مشکلشان در حدی است که عمل لابیاپلاستی انجام دهند یا خیر؟ یا اصلا فرد مناسب عمل لابیاپلاستی می‌باشند؟ برای اینکه شخص متوجه شود که به این عمل نیاز دارد، باید از برخی ویژگی ها برخوردار باشد. در ادامه مطلب به خصوصیات طبیعی و غیر طبیعی ظاهر واژن اشاره‌ای کوتاه خواهیم داشت. همچنین برای شما آزمونی آماده ساخته ام که با انجام آن به صورت غیرحضوری درمی‌یابید که شرایط عمل لابیاپلاستی را دارید یا کاندیدای مناسبی برای این تکنیک نمی‌باشید.

 • در برخی مواقع سایز لابیاها از حالت معمول بسیار بزرگتر است و گاهی حتی این بزرگی به 4 الی 5 سانتی متر نیز می‌رسد. اگر شما جزو این دسته از افراد هستید یعنی قطعا حتی اگر مشکلی با این قضیه نداشته باشید هم کاندید خوب برای عمل لابیاپلاستی هستید.
 • خانم های کم سن و سالی که از فرم ظاهری لابیای خود ناراضی بوده و دچار کاهش اعتماد به نفس شده اند نیزگزینه خوبی برای انجام این تکنیک هستند.
 • فردی که به انجام عمل لابیاپلاستی تصمیم می‌گیرد، باید حتما به سن قانونی رسیده باشد و بعداز بلوغ از این تکنیک استفاده کند زیرا تا قبل از دوران بلوغ، هنوز امکان رشد لابیاها نیز وجود دارد.
 • خانم هایی که دارای بیماری های زمینه ای خاص مانند سیستم ایمنی ضعیف یا خودایمنی، فشار خون و … هستند نیز کاندید مناسبی برای این عمل هستند اما با این حال بهتر است که ابتدا حتما با بهترین جراح زیبایی زنان نیز مشورت کنند.

آیا من کاندید خوبی برای لابیاپلاستی هستم؟

شما با انجام این آزمون در قسمت زیر می‌توانید، متوجه شوید که آیا تصمیم شما برای انجام لابیاپلاستی صحیح است یا جنبه مثبتی را به همراه ندارد.

 برای اینکه تا حدودی تشخیص دهید که آیا کاندید خوب برای لابیاپلاستی هستید یا خیر آزمون زیر را انجام دهید:

912
لابیا ماژور

1 / 5

چند سال سن دارید؟

2 / 5

آیا به عفونت های مکرر واژن دچار می‌شوید؟

3 / 5

آیا از ظاهر لابیا در دستگاه تناسلی خود ناراضی هستید؟

4 / 5

هنگام  پوشیدن لباس تنگ و چسبان اذیت می‌شوید؟

5 / 5

حین برقراری رابطه جنسی احساس درد شدید دارید؟

میانگین امتیازها 55%

0%

انواع برش عمل لابیاپلاستی

برش های لابیاپلاستی معمولا بر سطح لابیاماژورها صورت گرفته اما ممکن است در لابیا مینور نیز مورد استفاده قرار بگیرد. نوع و اندازه برش در واقع به میزان وخامت مشکل ارتباط دارد. اگر شما جراح زیبایی زنان خوب، برای خود برگزینید، مطمعن باشید که نتیجه ای بسیار عالی و کاربردی از این عمل را تجربه خواهید کرد. برش ها در همه افراد یکسان نبوده و روند ترمیم جای این برش و بخیه ها در بانوان، متفاوت است. اگر از روش لابیاپلاستی با لیزر استفاده شود، دیگر هیچگونه برش این چنینی بر سطح لابیا ها ایجاد نمی‌شود و عوارضی مانند خونریزی و … را به همراه ندارد.

تکنیک های عمل لابیاپلاستی

امروزه با پیشرفت علم و دانش در همه زمینه ها، حتی برای جراحی لابیاپلاستی نیز از تکنیک های متعددی استفاده می‌کنند. هر کدام از تکنیک های لابیاپلاستی دارای مزایا و معایب خاص خود می‌باشد که در ادامه به انواع این روش ها اشاره خواهیم داشت.

لابیاپلاستی با برش تریم

تریم در واقع به معنای ترمیم می‌باشد که یکی از قدیمی و معروف ترین تکنیک در عمل لابیاپلاستی است. این نوع برش، بسیار ساده بوده و اکثرا برای افرادی که علاقمند هستند که لابیامینور پایین تر و طبیعی تر از سطح همیشگی باشد، مناسب است . با استفاده از این نوع برش، قسمت اضافی پوست خود را که قطعا تغییر رنگ داده است، نیز برش داده می‌شود. برش ها به صورت عمودی در ابعاد بسیار کوچک است که اکثرا بر سطح لابیا مینورها انجام می‌شود.

لابیاپلاستی با برش گوه ای

روش گوه ای نسبت به سایر روش ها، نوین تر بوده است. این تکنیک نه تنها برای از بین بردن پوست اضافی بلکه برای سفت شدن دهانه واژن و حفظ لبه های لابیا برای حفظ ظاهر طبیعی واژن انجام می شود. در این روش مقداری بافت از ضخیم ترین قسمت لابیاهای داخلی به شکل V یا گوه ای برش داده و خارج می شود. پس از انجام این عمل، دو طرف جدا شده دوباره به هم بخیه می خورند.

لابیاپلاستی با تکنیک Z و W پلاستی

گاهی لابیا دارای سایز بسیار بزرگی است که انجام جراحی لابیاپلاستی ضروری است. برخی مواقع لابیا چنان بزرگ است که باید ابتدا قبل از لابیاپلاستی، عمل زیبایی واژن اعم از برداشتن کلاهک کلیتوریس یا پرینورافی انجام شود. این روش نسبت به سایر برش ها دارای پیچیدگی بیشتری بوده و همچنین خونریزی تقریبا زیادی را برای فرد به همراه دارد.

لابیاپلاستی باتکنیک De-Epithelization

از این نوع برش و تکنیک اغلب برای برداشتن پوشاننده لابیا استفاده می‌کنند. شاید تصور کنید این نوع برش دارای طرفدار کمی می‌باشد اما بهتر است بدانید که این روش در حال حاضر به اندازه روش های معروف، متقاضی دارد. بافت پوششی لب های داخلی یا لابیامینور توسط این جراحی حذف می‌شود. برای انجام این روش باید حتما به بهترین متخصص زنان مراجعه نمایید تا عوارضی برایتان در بر نداشته باشد.

آیا لابیاپلاستی بدون بخیه قابل انجام است؟

بسیاری از فرم لابیاها در خانم ها دارای حالت افتاده ای هستند و چین و چروک دارند که حتی موجب شل شدگی کلاهک کلیتوریس می‌شوند. حال می‌توان لابیاپلاستی را به گونه ای برای این افراد انجام داد که از بخیه در آن قسمت استفاده نشود تا ظاهری طبیعی به این نایحه بخشیده شود. می‌توان به منظور دریافت نتیجه به این صورت، از روش لابیاپلاستی سرجری استفاده کرد که تکنیکی فوق العاده بشمار می‌رود.

آیا لابیاپلاستی با لیزر بهتر است؟

ابتدا پس از مراجعه به جراح زیبایی زنان برای استفاده از خدمات لابیاپلاستی، تصمیم گرفته می‌شود که چه روشی برای فرد بهتر است انجام شود. قبل از شروع کار بی حسی موضعی استفاده می‌شود زیرا این جراحی آنقدر سنگین نیست که حتما از بیهوشی استفاده شود و ناگفته نماند که این مسئله جزو مزیت آن بشمار می‌رود. در لابیاپلاستی با لیزر، تمامی برش ها با استفاده از لیزر انجام شده و از چاقوی جراحی استفاده نمی‌شود. این فرضیه غلط است که فکر کنید لابیاپلاستی با لیزر هیچ برشی در بر ندارد، بلکه تمامی این برش ها از هر تکنیکی با لیزر انجام می‌شود.

حال اگر می‌خواهید بدانید که عمل لابیاپلاستی با جراحی بهتر است یا با لیزر، باید ذکر کنیم که اخذ نتیچه از لابیاپلاستی با لیزربه مهارت و تجربه جراح بستگی دارد. یک جراح زیبایی زنان خوب، حتما در بکارگیری لیزر برای لابیاپلاستی از تخصص خوبی برخوردار است بنابراین به جای توجه به میزان هزینه و سایر عوامل، در انتخاب بهترین جراح زیبایی زنان دقت لازم به خرج دهید.

در ادامه توجه شما را به ویس رضایت یک مراجعه کننده که توسط دکتر ماندانا اکبری لابیاپلاستی انجام داده اند، جلب می‌کنیم:

بهترین زمان انجام عمل لابیاپلاستی

در ابتدا ذکر کنیم که بهتر است تا دختران جوان صبوور باشند که دوران بلوغ خود را بگذرانند تا رشد تمامی نواحی از جمله ناحیه تناسلی و لابیاها تکمیل شده باشد. شما در هر زمانی می‌توانید بهترین کاندیدا برای این عمل باشید اما بهتر است از زمان دقیقتری مطلع باشید.

انجام جراحی لابیاپلاستی قبل یا بعد ازدواج؟

این مورد قطعا بعه تصمیم خود شخص بستگی دارد. هیچ موردی وجود ندارد که بر اساس آن استانداردها زمانی خاص را برای لابیاپلاستی مشخص سازد. بسیاری از افراد علاقه دارند که قبل از ازدواج این جراحی را انجام دهند تا  در اولین رابطه جنسی خود، اعتما به نفس خوبی داشته باشند و ظاهر ایده آل خود را حفظ کنند. حال بسیاری از خانم ها علاقمند هستند تا مدتی پس از ازدواج عمل لابیاپلاستی انجام دهند تا تنوعی در روابطشان ایجاد شود.

لابیاپلاستی قبل از بارداری یا بعد از زایمان؟

لابیاماژور و لابیامینور ها در واقع اعضای خارجی ناحیه تناسلی هستند که ظاهر، اندازه و نامتقارنی آن ها هیچگونه تاثیری بر بارداری ندارد. این نکته قابل ذکر است که زایمان با هر روشی نیز به لابیا و لابیاپلاستی ارتباطی ندارد و لزومی ندارد که افرادی که از لابیاپلاستی استفاده کرده اند، حتما زایمان سزارین داشته باشند. معمولا توصیه می شود خانم ها لابیاپلاستی را به بعد از بارداری و زایمان به تعویق بیندازند. چرا که زایمان طبیعی  خود باعث ایجاد تغییراتی در ظاهر لابیاها خواهد شد. توصیه می شود بیمارانی که قصد بارداری دارند، حتما در خصوص زمان مناسب لابیاپلاستی با پزشک مشورت داشته باشند.

لابیاپلاستی چگونه انجام می شود؟

لابیاپلاستی، از جمله روش های غیر تهاجمی در جوانسازی لابیا مینور (لب های داخلی واژن) و لابیا ماژور (لب های خارجی واژن) است که شامل برداشت پوست و بافت اضافی از روی لابیا می باشد. لابیاپلاستی می تواند تحت بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی انجام شود که بر اساس آستانه تحمل بیمار و اولیت جراح تعیین خواهد شد. روند این جراحی بسیار ساده است. در ابتدا پزشک متخصص زنان یا جراح زیبایی زنان بافت و پوست اضافی به روش جراحی را از روی لابیا برداشته و در نهایت، برش های ایجاد شده توسط پزشک بخیه زده خواهند شد. جراح تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا برش ها با ظرافت هر چه تمام تر زده شوند و کمترین میزان اسکار بر جای بماند زیرا که لابیا ها یکی از نقاط حساس در بدن به شمار می روند و باقی ماندن جای اسکار و زخم بر روی آ می تواند تاثیرات منفی بر ظاهر آن بگذارد و هم چنین موجب کاهش حس جنسی شود. لابیاپلاستی، روش سرپایی است، نیازی به بستری شدن نیست و بیمار می تواند همان روز به منزل برگردد و هیچ گونه محدودیتی در انجام کارهای روزانه خود نخواهد داشت. لازم است بدانید که انجام این جراحی مدت زمان طولانی به طول نمی انجامد و کل پروسه جراحی در حدود یک تا دو ساعت به طول خواهد انجامید.

نمونه کار های لابیاپلاستی از بهترین دکتر زنان در شرق تهران را در آپارات وی مشاهده کنید.

گیف اپارات

لابیاپلاستی چه عوارضی دارد؟

همان طور که می دانید اغلب تمامی جراحی های زیبایی ممکن است با برخی عوارض جانبی همراه باشد که اگر این جراحی توسط پزشکی بی تجربه انجام شود، مشکلات و عوارض جدی تر خواهند بود.

برخی از عوارض لابیاپلاستی عبارتند از:

 • زخم بافت
 •  عفونت
 •  خونریزی
 •  ایجاد لخته خون
 • ترشح زرد یا سبز از واژن
 • بوی بد واژن
 •  تورم

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی به چه صورت خواهد بود؟

 • بسیاری از بیماران، یک هفته بعد از لابیاپلاستی می توانند به محل کار خود برگردند، که البته این بازه زمانی به نوع کار بیمار نیز بستگی دارد.
 • مشاهده التهاب و قرمزی در ناحیه تناسلی و لابیاها تا چند روز، کاملا طبیعی است. استفاده از کمپرس یخ و یا مصرف داروهای مسکن می تواند از شدت التهاب و یا در برخی موارد، درد بیمار کم کند.
 • توصیه می شود بیمار تا چند هفته از انجام فعالیت های شدید بدنی مانند بلند کردن اجسام سنگین و یا ورزش، خودداری و تا جایی که می تواند در منزل استراحت کند. این قبیل مراقبت ها باعث می شوند تا روند بهبودی با سرعت بیشتری طی شود.
 • از برقراری رابطه جنسی باید به مدت حداقل چهار هفته خودداری شود.
 • استفاده از تامپون نیز تا چند هفته بعد از لابیاپلاستی و تا زمان بهبودی کامل لابیاها ممنوع خواهد بود. در بسیاری از بیماران، لابیاپلاستی نتایج طولانی مدتی را به همراه دارد و بیمار از بهبود میل جنسی و افزایش اعتماد به نفس رضایت کامل خواهد داشت. نتایج این روش به گونه ای است که ظاهر طبیعی لابیا حفظ خواهد شد.
مراقبت بعد از لابیاپلاستی

لابیا پلاستی چه مزایایی دارد؟

مزایای-لابیا-پلاستی-

از جمله مزایای لابیاپلاستی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهبود اندازه و فرم لابیا و رفع نامتقارن بودن لابیاها
 • کاهش اندازه کلیتوریس
 • افزایش حس جنسی در ناحیه کلیتوریس
 • رفع نا متقارن بودن لابیا ها

آیا لابیاپلاستی تاثیری بر روی رابطه جنسی می گذارد؟

لابیاپلاستی هیچ گونه تاثیر منفی بر روی رابطه جنسی نمی گذارد. در واقع، این روش باعث بهبود و افزایش میل جنسی نیز خواهد شد، چرا که هر گونه پوست و بافت اضافی از روی لابیا و یا کلیتوریس برداشته خواهد شد. پزشک با مهارت و دانشی که در این زمینه دارد، به گونه ای برش ها را می زند که آسیبی به اعصاب حسی وارد نشود؛ به همین دلیل نیز این جراحی باید توسط پزشکی با تجربه انجام شود.

ارتباط لابیاپلاستی با پریود

به دلیل این که ما می خواهیم در هنگام انجام عمل لابیاپلاستی، لابیاها و ناحیه واژن مرطوب نباشد، بهترین زمان انجام لابیاپلاستی پس از اتمام روزهای  سیکل قاعدگی است؛ زیرا روزهای اول ترمیم زخم برای جراح بسیار مهم می باشند، همچنین در هفته های آخر پریود در بانوان میزان ترشح هورمون پروژسترون افزایش پیدا می کند و ورم جزیی در اندام های جنسی بانوان رخ می دهد که به خودی خود بعد از عمل لابیا پلاستی تورم رخ می دهد و چه بهتر که این هم زمانی اتفاق نیفتد.

آمادگی های قبل از جراحی لابیاپلاستی

برخی از اقدامات هستند که انجام آن ها قبل از لابیاپلاستی می تواند به شما در داشتن بهترین تجربه از این جراحی بیشترین کمک را بکند. مواردی مانند قطع مصرف دخانیات و مشروبات الکلی برای یک بازه زمانی مشخص، محدود کردن مصرف برخی داروها زیر نظر پزشک و انجام آزمایش ها و رعایت بهداشت برخی از این نکات هستند. در ادامه مهم ترین آمادگی های لازم برای انجام عمل لابیاپلاستی را شرح داده ایم.

 • مصرف داروهایی که انعقاد خون را دچار مشکل می کنند، باید در زمان خاصی که جراح تعیین می کند قطع گردد، استفاده برخی از آن ها باید از ۷۲ ساعت قبل از عمل و برخی دیگر از آن ها از یک روز قبل از جراحی لابیاپلاستی باید محدود شود.
 • در صورتی که ویتامین E و ترکیبات گیاهی را به صورت مداوم مصرف می کنید، باید قبل از لابیاپلاستی این اقدام را محدود سازید، زیرا همگی این موارد سبب اختلال در انعقاد خون و افزایش خونریزی می شوند.
 • میزان مصرف داروهایی مانند کورتون که بیماران بنا به دلایلی مانند روماتیسم، ناراحتی های پوستی و یا هر بیماری دیگری مصرف می کنند، باید تا حد ممکن کاهش یابد، ترجیح جراح این است که این داروها به طور کامل کنار گذاشته شوند و داروهای جایگزین به جای آن ها مورد استفاده قرار بگیرند.
 • بانوان باید از نظر دیابت و مشکلات کلیوی و برخی دیگر از هورمون ها بررسی شوند و در صورتی که مشکل خاصی نداشته باشند، می‌توانند جراحی زیبایی واژن را انجام دهند.
 • در صورتی که بانوان داوطلب لابیاپلاستی سن کمتر از ۴۰ سال را داشته باشند و خودشان دیابت را گزارش نکنند، نیازی به انجام تست دیابت نمی باشد.

عمل های همزمان با لابیاپلاستی چیست؟

لابیا خانم

همان طور که گفته شد، به دلیل این که لابیاپلاستی یک جراحی متعادل و کم خطر است می توان سایر جراحی های زیبایی که در بخش دستگاه تناسلی انجام می شوند را به صورت همزمان با تکنیک لابیاپلاستی انجام داد. سایر جراحی های زیبایی واژن که همزمان امکان پذیر نیز هستند، عبارتند از هودکتومی، تزریق چربی به واژن، تنگ کردن واژن، سفید کردن واژن و… که البته سفید کردن واژن جزو جراحی ها بشمار نرفته و در طی جلسات مختلف انجام می گیرد. در ادامه برای شما در رابطه با جراحی های همزمان که امکان پذیر بوده و عوارض به همراه ندارد بیشتر توضیح داده ایم.

لابیاپلاستی همزمان با جراحی کلیتوریس

برای عمل لابیاپلاستی ممکن است پس از جراحی لابیاپلاستی، ظاهر کیتورال به شکل غیر طبیعی جلوه کند و به دلیل اینکه لابیاها مکاهش سایز داشته اند، حال کلیتوریس بزرگتر به نظر آید و از میان لابیا ها نمایان شود. دیده شده که بسیاری از مراجعه کنندگان بعد از لابیاپلاستی از بزرگ به نظر رسیدن هود کلیتورال شکایت دارند و ناچار به انجانم جراحی مجدد برای کتاهش سایز این نایحه می‌شوند. بنابراین ضرورت انجام این تکنیک و ایجاد هماهنگی با لابیا در بخش هایی غیر از لابیاهای واژن مانند کلاهک کلیتورال وجود دارد که به آن  هودوپلاستی گفته می شود.

لابیاپلاستی همزمان با تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن زمانی مورداستفاده قرار می‌گیرد که دهانه واژن به دلیل عواملی مانند زایمان طبیعی، اثر گذاری عوامل ژنتیکی و … از حد معمول و نرمالش بزرگتر و خارج شود. گشادی واژن اغلب بر کیفیت رابطه جنسی تاثیرگذار است و رضایت زناشویی در هر دو طرف کاهش می‌دهد. حال که لابیاپلاستی برای بهبود کیفیت رابطه جنسی موثر است، اگر همزمان با تنگ کردن واژن انجام شود، نتایج مثبت بیشتری به همراه دارد.

تزریق چربی همزمان با عمل لابیای واژن

تزریق چربی به واژن اقدامی کاملا غیر تهاجمی، بدون خونریزی، کبودی و درد است که اغلب با هدف افزایش زیبایی و جوانسازی واژن خصوصا لابیاها همزمان با لابیاپلاستی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. در تزریق چربی به واژن، از چربی های اضافی موضعی بدن خود فرد برای مثال ناحیه پاها یا ران استفاده می شود که این امر موجب شده تا چربی با بدن سازگاری داشته و هیچگونه واکنش های آلرژیکی ایجاد نمی‌کند و سلامت فرد به خطر نمی‌افتد.

مدت زمان انجام جراحی لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی زمان نرمالی حدود یک الی دو ساعت دارد، اگر برای جراحی از بی حسی موضعی استفاده نشود، این جراحی بیشتر زمان می‌برد و همچنین هر چه میزان بافت ناحیه لابیا بیشتر باشد، مدت زمان جراحی بیشتر خواهد بود و عمل نیز سخت تر است. خانم ها با نژاد آسیایی دارای ضخامت زیاد پوست در ناحیه واژن هستند که زمان انجام عمل را این مورد افزایش می‌دهد. ناگفته نماند کمدت زمان جراحی به اندازه و میزان پیچیدگی و مشکلات لابیا نیز بستگی دارد و اینکه اگر فرد بخواهد عمل های همزمان استفاده کند، بیشتذر طول می‌کشد.

هزینه لابیاپلاستی

می توان گفت که هزینه جراحی زیبایی لابیاپلاستی بسته به شرایط فرد، هزینه بیمارستان کلینیک، بیهوشی و دستمزد پزشک متخصص زنان هزینه های متفاوتی دارد. این نکته را باید در نظر داشته باشید که برای اطلاع از هزینه جراحی زیبایی لابیاپلاستی باید به پزشک متخصص زنان مراجعه کرده و طی جلسه مشاوره و معاینه ناحیه تناسلی توسط پزشک، از هزینه این جراحی اطلاع پیدا کنید.

انتخاب یک جراح خوب برای لابیاپلاستی

در واقع فردی که از عضوی از بدن خود راضی نیست خصوصا ناحیه خصوصی و شرمگاهی، دارای اعتماد به نفس پایین هستند و قطعا در برقراری ارتباط جنسی با شریک جنسی خود دچار مشکل هستند، لابیاپلاستی می تواند بسیار به این افراد کمک کند. این مشکلات فقط مخصوص ناحیه تناسلی نیست و ممکن است فرد از سایر اعضای خود حتی چهره اش ناراضی باشد. این افراد با جراحی و ترمیم این نواحی دچار افزایش اعتماد به نفس می شوند و رفتاری که از خود نشان می دهند، بهبود پیدا می کند. عمل لابیاپلاستی در واقع جراحی با خطرات پایین می‌باشد اما در صورتی که توسط جراحی که مهارت کافی نداشته باشد، عمل صورت گیرد ی تواند عوارض ناخوشایند طولانی را برای فرد به همراه داشته باشد. دیده شده بسیاری از خانم ها از جراحی اولیه لابیاپلاستی خود ناراضی هستند زیرا لابیا برداشته شده ولی بعد از جراحی نیز حتی تقارن ایجاد نشده است و همه این موارد به مهارت و تجربه و تخصص پزشک برمی‌گردد.

چه زمانی نگران علائم بعد از جراحی باشیم؟

در صورت مشاهده هرگونه ترشح زرد و یا سبز رنگ از محل جراحی حتما به پزشک اطلاع دهید، همچنین بوی بد واژن و خونریزی بیش از اندازه نیز زنگ خطر می باشد از این رو برای جویا شدن علت و رفع مشکل حتما به جراح مربوطه مراجعه نمایید .

آیا کوچک شدن لابیا بعد از جراحی دائمی است ؟

بله ، این جراحی کاملا روشی دائمی برای از بین بردن بزرگی لابیا در ناحیه تناسلی محسوب می شود که می تواند نتایج بسیار ایده آلی را در پی داشته باشد.

این جراحی بدون بازگشت بوده و فرم زیبای لابیا بعد از عمل برای مدت های طولانی حفظ خواهد شد.

این جراحی به عنوان جراحی جوانسازی واژن نیز مورد استفاده قرار می گیرد و افتادگی و آویزان بودن لابیا را جبران می نماید.

برای داشتن اندام تناسلی ایده آل می توانید از این جراحی استفاده کنید و با خیالی آسوده از داشتن رابطه جنسی مطلوب ، لذت ببرید.

جمع بندی مطلب

لابیاپلاستی از جمله روش های جوانسازی ناحیه تناسلی است که باعث ایجاد تغییراتی در فرم و ظاهر لابیاها می شود. تمامی خانم هایی از لحاظ بدنی سالم هستند و از بزرگ بودن لابیاهای خود رنج می برند و با مشکلات ظاهری و عملکردی مانند درد روبرو شده اند، می توانند با مشورت پزشک از مزایای جراحی لابیاپلاستی بهره مند شوند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

30 دیدگاه ها
 1. الهه منصوری

  آیا شما خودتون انجام میدید چربی به این ناحیه رو و مشکلی نداره برای رابطه جنسی عوارضی ندارد من یه کم از این مورد میترسم

  پاسخ
 2. پریسا

  آیا با بیمه تکمیلی هم میشه عمل لابیاپلاسی انجام داد

  پاسخ
 3. samira._rahmani

  خانم دکتر به نظر شما اول واژن را تنگ کنیم یا از اول لابیا را انجام دهیم

  پاسخ
 4. لادن

  من شش ماه پیش خدمت خانم دکتر لابیا پلاستی انجام دادم، واقعا راضی هستم.
  هم ظاهر زیبایی پیدا کرده و اعتماد به نفسم رو بالا برده.
  هم اینکه کیفیت زندگی زناشوییم رو بیشتر کرده.
  واقعا ازتون سپاسگزارم

  پاسخ
 5. mostafatarverdi1

  ممکن جراحی لابیا خطراتی هم به همراه داشته باشه

  پاسخ
 6. مژگان وفا

  خسته نباشید خانم دکتر اکبری بابت مقاله جامع وپر محتوای که ارائه دادید وعمل لابیا پلاستی وعوارض ومعایب اون رو توضیح دادید ،من فصد جوانسازی واژن دارم آیا بوتاکس روش موثری در این کار است ؟

  پاسخ
 7. نگار

  بهترین زمان انجام لابیاپلاستی بعد از آخرین زایمان طبیعیه خانم دکتر؟

  پاسخ
  • دکتر ماندانا اکبری

   بله اگر تصمیم به این نوع زایمان وجود ندارد میتوانید هر زمان از آن استفاده نمایید.

   پاسخ
 8. s. rahimnejat

  خانم دکتر تا چند وقت بعد از جراحی لابیاپلاستی نمی توانیم رابطه جنسی داشته باشیم

  پاسخ
 9. سارا

  من 20 سالمه، میتونم لابیاپلاستی انجام بدم؟ تیرگی با تزریق ژل رفع میشه؟

  پاسخ
 10. پروانه

  از کجا بفهمیم به عمل لابیا پلاستی احتیاج داریم ؟ ایا این مورد به تشخیص پزشک میباشد؟

  پاسخ
 11. پگاه منصوری

  دوره نقاهات چقدره و چه مراقبت هایی میخواد

  پاسخ
 12. سعیده

  خانم دکتر چه مدت بعد از انجام لابیاپلاستی میشه دوباره شنا کنیم و دوچرخه سواری؟
  آیا آسیبی به لابیاها وارد نمیشه؟

  پاسخ
 13. مهسا

  لابیاپلاستی در عفونت تاثیری داره؟

  پاسخ
 14. ندامنصوری

  سلام خسته نباشید ایا بی میلس جنسی رو درمان میکنه؟

  پاسخ
 15. پریسا

  من وقت لابیاپلاستی داشتم، پریود شدم باید چیکار کنم؟

  پاسخ
 16. yasamiintarverdi

  چه افرادی کاندیدای لابیا پلاستی هستند

  پاسخ
 17. سما

  بی حسی لابیاپلاستی تزریقیه؟

  پاسخ
 18. افسانه

  برای انجام عمل لابیاپلاستی،سنین خاصی مطرح هست؟واصولااین عمل،چه علائم ویاعوارضی میتونه داشته باشه؟

  پاسخ
 19. Ali

  آیا میشه بعد از جراحی لابیا رابطه جنسی داشت؟

  پاسخ
 20. Rihannah

  باسلام
  آیا میشه بعد از سن قانونی یعنی 18 سالگی این عمل رو انجام داد؟
  من 17 سال دارم اما مشکل لابیا ها واقعا آزارم میده به طوری که دائما در عذابم چه در لباس پوشیدن و چه فعالیت ورزشی.
  و اینکه ایا این جراحی بعد از سن قانونی نیازمند رضایت والدیت هستش؟چون متاسفانه من نمیتونم مشکلم رو بهشون بگم و فکر نمیکنم درک کنن پس قطعا مخالفت میکنن

  پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *