لابیاپلاستی

لابیاپلاستی

بسیاری از خانم ها لابیاهای بزرگ و یا نامتقارنی دارند. این قبیل مشکلات می توانند در اثر کشیدگی عضلات و ماهیچه های ناحیه تناسلی حین زایمان، دوران بارداری و یا در اثر کاهش وزن های شدید ایجاد شوند. در بسیاری از موارد، خانم ها از این قبیل مشکلات ظاهری در ناحیه تناسلی خود ناراضی بوده و اعتماد به نفس خود را در رابطه جنسی از دست می دهند.اما در این مقاله نکته های جدید و جالبی درباره لابیاپلاستی توسط دکتر ماندانا اکبری توضیح داده خواهد شد.

لابیاپلاستی

علاوه بر این گاهی ممکن است بزرگ بودن لابیا منجر به بروز مشکلات بهداشتی، درد هنگام رابطه جنسی و یا برخی فعالیت های ورزشی و در برخی موارد، بی اختیاری ادرار شود.

اما خوش بختانه باید بگوییم، امروزه روش های جراحی زیبایی مانند لابیاپلاستی می تواند به رفع این قبیل مشکلات کمک کند. از آن جایی که آناتومی بدن هر خانمی با دیگری متفاوت است، این روش جراحی از حساسیت بالایی برخوردار خواهد بود.

آیا لابیاپلاستی غیر تهاجمی است؟

لابیاپلاستی، از جمله روش های غیر تهاجمی در جوانسازی لابیا مینور (لب های داخلی واژن) و لابیا ماژور (لب های خارجی واژن) است که شامل برداشت پوست و بافت اضافی از روی لابیا می باشد. از جمله مزایای لابیاپلاستی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهبود اندازه و فرم لابیا و رفع نامتقارن بودن لابیاها
 • کاهش اندازه کلیتوریس

چه افرادی می توانند از مزایای لابیاپلاستی بهره مند شوند؟

خانم ها بنا به دلایل مختلفی خواهان انجام لابیاپلاستی هستند، از جمله:

 • مشکلات فیزیکی و احساس اعتماد به نفس پایین در رابطه جنسی
 • عدم تمایل پوشیدن لباس های تنگ و چسبان به دلیل بزرگ بودن لابیا
 • تغییرات ظاهری لابیاها بعد از زایمان

خانم هایی که از مشکلات گفته شده ناراضی هستند، می توانند از مزایای لابیاپلاستی بهره مند شوند. علاوه بر این، بیمارانی که تحت این جراحی قرار می گیرند، باید از لحاظ بدنی در سلامت کامل باشند و انتظارات منطقی از نتیجه جراحی داشته باشند.

لابیاپلاستی و واژینوپلاستی

بسیاری از خانم ها بر این باورند که لابیاپلاستی همان واژینوپلاستی است. اما در واقع باید بگوییم این دو روش، با هم تفاوت دارند.

لابیاپلاستی، روشی است که اندازه و فرم لابیا مینور، لابیا ماژور و یا سایر ساختارهای ناحیه تناسلی را تغییر می دهد.

واژینوپلاستی که با عنوان جوانسازی واژن نیز شناخته می شود، روش جراحی است که کانال واژن را تنگ می کند.

یکی از نکات مهم در خصوص جراحی لابیاپلاستی، شرکت در جلسات مشاوره است. در طول این جلسات، پزشک به بررسی کامل بافت و آناتومی ناحیه تناسلی می پردازد و به این نتیجه می رسد که کدام روش مناسب تر است.

روند لابیاپلاستی به چه صورت انجام می شود؟

 • لابیاپلاستی می تواند تحت بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی انجام شود که بر اساس آستانه تحمل بیمار و اولیت جراح تعیین خواهد شد. روند این جراحی بسیار ساده است. بافت و پوست اضافی به روش جراحی از روی لابیا برداشته و در نهایت، برش ها بخیه زده خواهند شد.
 • جراح تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا برش ها با ظرافت هر چه تمام تر زده شوند و کمترین میزان اسکار بر جای بماند.
 • لابیاپلاستی، روش سرپایی است، نیازی به بستری شدن نیست و بیمار می تواند همان روز به منزل برگردد و هیچ گونه محدودیتی در انجام کارهای روزانه خود نخواهد داشت.
 • کل پروسه جراحی در حدود یک تا دو ساعت به طول خواهد انجامید.

مراقبت ها و دوره نقاهت لابیاپلاستی به چه صورت خواهد بود؟

 • بسیاری از بیماران، یک هفته بعد از لابیاپلاستی می توانند به محل کار خود برگردند، که البته این بازه زمانی به نوع کار بیمار نیز بستگی دارد.
 • مشاهده التهاب و قرمزی در ناحیه تناسلی و لابیاها تا چند روز، کاملا طبیعی است. استفاده از کمپرس یخ و یا مصرف داروهای مسکن می تواند از شدت التهاب و یا در برخی موارد، درد بیمار کم کند.
 • توصیه می شود بیمار تا چند هفته از انجام فعالیت های شدید بدنی مانند بلند کردن اجسام سنگین و یا ورزش، خودداری و تا جایی که می تواند در منزل استراحت کند. این قبیل مراقبت ها باعث می شوند تا روند بهبودی با سرعت بیشتری طی شود.
 • از برقراری رابطه جنسی باید به مدت حداقل چهار هفته خودداری شود.
 • استفاده از تامپون نیز تا چند هفته بعد از لابیاپلاستی و تا زمان بهبودی کامل لابیاها ممنوع خواهد بود.
 • در بسیاری از بیماران، لابیاپلاستی نتایج طولانی مدتی را به همراه دارد و بیمار از بهبود میل جنسی و افزایش اعتماد به نفس رضایت کامل خواهد داشت. نتایج این روش به گونه ای است که ظاهر طبیعی لابیا حفظ خواهد شد.
 • در خصوص اسکارهای لابیاپلاستی باید بگوییم، بافت لابیا روند بهبود سریعی دارد و اسکارها به مرور زمان محو خواهند شد.

آیا لابیاپلاستی تاثیری بر روی رابطه جنسی می گذارد؟

لابیاپلاستی هیچ گونه تاثیر منفی بر روی رابطه جنسی نمی گذارد. در واقع، این روش باعث بهبود و افزایش میل جنسی نیز خواهد شد، چرا که هر گونه پوست و بافت اضافی از روی لابیا و یا کلیتوریس برداشته خواهد شد.

پزشک با مهارت و دانشی که در این زمینه دارد، به گونه ای برش ها را می زند که آسیبی به اعصاب حسی وارد نشود.

دکتر ماندانا اکبری جراح زیبایی زنان و جراح و متخصص زنان زایمان و نازایی در تهران هستند، جهت ارتباط با دکتر ماندانا اکبری با شماره 22584154 و 09104614433 تماس گرفته و یا به آدرس : تهران پاسداران بوستان نهم ساختمان مهرگان طبقه 2 واحد10 مراجعه کنید و اینستاگرام دکتر اکبری را دنبال کنید.

بارداری بعد از لابیاپلاستی

معمولا توصیه می شود خانم ها لابیاپلاستی را به بعد از بارداری و زایمان به تعویق بیندازند. چرا که زایمان خود باعث ایجاد تغییراتی در ظاهر لابیاها خواهد شد. توصیه می شود بیمارانی که قصد بارداری دارند، حتما در خصوص زمان مناسب لابیاپلاستی با پزشک مشورت داشته باشند.

در پایان این که،

لابیاپلاستی از جمله روش های جوانسازی ناحیه تناسلی است که باعث ایجاد تغییراتی در فرم و ظاهر لابیاها می شود. تمامی خانم هایی از لحاظ بدنی سالم هستند و از بزرگ بودن لابیاهای خود رنج می برند و با مشکلات ظاهری و عملکردی مانند درد روبرو شده اند، می توانند با مشورت پزشک از مزایای جراحی لابیاپلاستی بهره مند شوند.

 

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 15 =