دکتر ماندانا اکبری / مقالات / لابیا پلاستی چیست و چه مزایایی دارد؟
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

لابیا پلاستی چیست و چه مزایایی دارد؟

داشتن روابط زناشویی خوب می تواند باعث استحکام روابط شده و به آنها بهبود بخشد به همین منظور نیز اغلب می توان با انجام جراحی های زیبایی در ناحیه تناسلی، به بهبود و روابط زناشویی کمک شایانی کرد.
می توان گفت که زیبایی در همه نواحی بدن می توان بسیار قابل اهمیت و مهم باشد و تاثیر بسیاری در زندگی افراد داشته باشد.
بسیاری از خانم ها بر اثر عوامل مختلفی لابیاهای بزرگ و یا نامتقارنی دارند. این قبیل مشکلات می توانند در اثر کشیدگی عضلات و ماهیچه های ناحیه تناسلی حین زایمان، دوران بارداری و یا در اثر کاهش وزن های شدید ایجاد شوند.

هم چنین  در بسیاری از موارد، خانم ها از این قبیل مشکلات ظاهری در ناحیه تناسلی خود ناراضی بوده و اعتماد به نفس خود را در رابطه جنسی از دست می دهند.

لابیاپلاستی یک جراحی زیبایی در ناحیه واژن به شمار می رودکه در طی آن به ایجاد تغییرات در ظاهر لابیاها پرداخته می شود که ما در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی مفید را در این خصوص با شما به اشتراک بگذاریم و در خصوص مزایا و معایب آن با شما عزیزان صحبت کنیم. پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

لابیاپلاستی چیست؟

امروزه با پیشرفت علم پزشکی روش های بسیاری برای زیبایی واژن نظیر تنگ کردن واژن، تزریق چربی به واژن  وجود دارند که می توانند در روابط زناشویی و بهبود آن بسیار تاثیر گذار باشند.

همان طور گه گفته شد ممکن است برخی از زنان بر اثر عوامل مختلفی مانند زایماان  لابیا های بزرگی داشته باشند و این مسئله بر روابط زناشویی آنها تاثیراتی منفی بگذارد.

علاوه بر این گاهی ممکن است بزرگ بودن لابیا منجر به بروز مشکلات بهداشتی نظیر عفونت واژن، درد هنگام رابطه جنسی و یا برخی فعالیت های ورزشی و در برخی موارد، بی اختیاری ادرار شود.

اما خوش بختانه باید بگوییم، امروزه روش های جراحی زیبایی مانند لابیاپلاستی می تواند به رفع این قبیل از مشکلات کمک شایانی کند.

از آن جایی که آناتومی بدن هر خانمی با دیگری متفاوت است، می توان گفت که این روش جراحی از حساسیت بالایی برخوردار خواهد بود و به همین دلیل نیز باید توسط پزشکی متبحر و با تجربه صورت بگیرد.

اگر بخواهیم به طور دقیق بگوییم،  لابیا پلاستی (Labiaplasty)  یکی دیگکر از روش های جوانسازی و عمل های زیبایی وازن  است که در طی آن به ایجاد تغییرات در لبه های داخلی لابیای مینور یا لبه بیرونی لابیای ماژور و بهبود ظاهر آن پرداخته می شود.

هم چنین در طی جراحی لابیا پلاستی با از بین بردن پوست اضافه و چین و چروک ناحیه کلیتوریس که موجب کاهش میل جنسی می شود، به افزایش حس جنسی در این ناحیه کمک می کنند.این نکته بسیار حائز اهمیت است که اغلب جراحی لابیا پلاستی در صورتی که لابیا ها بزرگ تر از اندازه نرمال خود باشند، بر روی لابیا های مینور انجام می شود.


دلایل انجام لابیا پلاستی

لابیاپلاستی

به طور کلی می توان گفت که یکی از دلایل اصلی انجام لابیا پلاستی ایجاد زیبایی در ناحیه واژن و بهبود روابط زناشویی است.

برخی دیگر از دلایل انجام لابیاپلاستی عبارتند از:

  • زیبایی واژن
  • بهبود  ظاهر لابیا و نا متقارن بودن آنها
  • کاهش احساس درد در رابطه جنسی و فعالیت های ورزشی
  • کم بودن حس جنسی در ناحیه لابیا ها به دلیل پوست اضافی
  • کوچک کردن لابیای مینور
  • رفع مشکلات مادر زادی مانند انسداد مهبل

 

لابیاپلاستی چگونه انجام می شود؟

لابیاپلاستی، از جمله روش های غیر تهاجمی در جوانسازی لابیا مینور (لب های داخلی واژن) و لابیا ماژور (لب های خارجی واژن) است که شامل برداشت پوست و بافت اضافی از روی لابیا می باشد.

لابیاپلاستی می تواند تحت بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی انجام شود که بر اساس آستانه تحمل بیمار و اولیت جراح تعیین خواهد شد. روند این جراحی بسیار ساده است. در ابتدا پزشک متخصص زنان یا جراح زیبایی زنان بافت و پوست اضافی به روش جراحی را از روی لابیا برداشته و در نهایت، برش های ایجاد شده توسط پزشک بخیه زده خواهند شد.

جراح تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا برش ها با ظرافت هر چه تمام تر زده شوند و کمترین میزان اسکار بر جای بماند زیرا که لابیا ها یکی از نقاط حساس در بدن به شمار می روند و باقی ماندن جای اسکار و زخم بر روی آ می تواند تاثیرات منفی بر ظاهر آن بگذارد و هم چنین موجب کاهش حس جنسی شود.

لابیاپلاستی، روش سرپایی است، نیازی به بستری شدن نیست و بیمار می تواند همان روز به منزل برگردد و هیچ گونه محدودیتی در انجام کارهای روزانه خود نخواهد داشت.

لازم است بدانید که انجام این جراحی مدت زمان طولانی به طول نمی انجامد و کل پروسه جراحی در حدود یک تا دو ساعت به طول خواهد انجامید.

لابیاپلاستی چه عوارضی دارد؟

همان طور که می دانید اغلب تمامی جراحی های زیبایی ممکن است با برخی عوارض جانبی همراه باشد که اگر این جراحی توسط پزشکی بی تجربه انجام شود، مشکلات و عوارض جدی تر خواهند بود.

برخی از عوارض لابیاپلاستی عبارتند از:

ضبدر زخم بافت

ضبدر عفونت

ضبدر خونریزی

ضبدر ایجاد لخته خون

ضبدرترشح زرد یا سبز از واژن

ضبدربوی بد واژن

ضبدر تورم


مراقبت ها و دوره نقاهت لابیاپلاستی به چه صورت خواهد بود؟

بسیاری از بیماران، یک هفته بعد از لابیاپلاستی می توانند به محل کار خود برگردند، که البته این بازه زمانی به نوع کار بیمار نیز بستگی دارد.

مشاهده التهاب و قرمزی در ناحیه تناسلی و لابیاها تا چند روز، کاملا طبیعی است. استفاده از کمپرس یخ و یا مصرف داروهای مسکن می تواند از شدت التهاب و یا در برخی موارد، درد بیمار کم کند.

توصیه می شود بیمار تا چند هفته از انجام فعالیت های شدید بدنی مانند بلند کردن اجسام سنگین و یا ورزش، خودداری و تا جایی که می تواند در منزل استراحت کند. این قبیل مراقبت ها باعث می شوند تا روند بهبودی با سرعت بیشتری طی شود.

از برقراری رابطه جنسی باید به مدت حداقل چهار هفته خودداری شود.

استفاده از تامپون نیز تا چند هفته بعد از لابیاپلاستی و تا زمان بهبودی کامل لابیاها ممنوع خواهد بود. در بسیاری از بیماران، لابیاپلاستی نتایج طولانی مدتی را به همراه دارد و بیمار از بهبود میل جنسی و افزایش اعتماد به نفس رضایت کامل خواهد داشت. نتایج این روش به گونه ای است که ظاهر طبیعی لابیا حفظ خواهد شد.

مراقبت های لازم بعد از لابیاپلاستی

 

 


 

لابیا پلاستی چه مزایایی دارد؟

از جمله مزایای لابیاپلاستی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

بهبود اندازه و فرم لابیا و رفع نامتقارن بودن لابیاها

کاهش اندازه کلیتوریس

افزایش حس جنسی در ناحیه کلیتوریس

رفع نا متقارن بودن لابیا ها

مزایای-لابیا-پلاستی-

چه افرادی می توانند از مزایای لابیاپلاستی بهره مند شوند؟

 

مشکلات فیزیکی و احساس اعتماد به نفس پایین در رابطه جنسی

عدم تمایل پوشیدن لباس های تنگ و چسبان به دلیل بزرگ بودن لابیا

تغییرات ظاهری لابیاها بعد از زایمان

 

خانم هایی که از مشکلات گفته شده ناراضی هستند، می توانند از مزایای لابیاپلاستی بهره مند شوند. علاوه بر این، بیمارانی که تحت این جراحی قرار می گیرند، باید از لحاظ بدنی در سلامت کامل باشند و انتظارات منطقی از نتیجه جراحی داشته باشند.

 

آیا لابیاپلاستی تاثیری بر روی رابطه جنسی می گذارد؟

لابیاپلاستی هیچ گونه تاثیر منفی بر روی رابطه جنسی نمی گذارد. در واقع، این روش باعث بهبود و افزایش میل جنسی نیز خواهد شد، چرا که هر گونه پوست و بافت اضافی از روی لابیا و یا کلیتوریس برداشته خواهد شد.

پزشک با مهارت و دانشی که در این زمینه دارد، به گونه ای برش ها را می زند که آسیبی به اعصاب حسی وارد نشود؛ به همین دلیل نیز این جراحی باید توسط پزشکی با تجربه انجام شود.

 

 

بارداری بعد از لابیاپلاستی

معمولا توصیه می شود خانم ها لابیاپلاستی را به بعد از بارداری و زایمان به تعویق بیندازند. چرا که زایمان طبیعی  خود باعث ایجاد تغییراتی در ظاهر لابیاها خواهد شد. توصیه می شود بیمارانی که قصد بارداری دارند، حتما در خصوص زمان مناسب لابیاپلاستی با پزشک مشورت داشته باشند.

هزینه لابیاپلاستی

می توان گفت که هزینه جراحی زیبایی لابیاپلاستی بسته به شرایط فرد، هزینه بیمارستان  کلینیک، بیهوشی و دستمزد پزشم متخصص زنان هزینه های متفاوتی دارد.

این نکته را باید در نظر داشته باشید که برای اطلاع از هزینه جراحی زیبایی لابیاپلاستی باید به پزشک متخصص زنان مراجعه کرده و طی جلسه مشاوره و معاینه ناحیه تناسلی توسط پزشک، از هزینه این جراحی اطلاع پیدا کنید.

 

در پایان این که،

لابیاپلاستی از جمله روش های جوانسازی ناحیه تناسلی است که باعث ایجاد تغییراتی در فرم و ظاهر لابیاها می شود. تمامی خانم هایی از لحاظ بدنی سالم هستند و از بزرگ بودن لابیاهای خود رنج می برند و با مشکلات ظاهری و عملکردی مانند درد روبرو شده اند، می توانند با مشورت پزشک از مزایای جراحی لابیاپلاستی بهره مند شوند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =