دکتر ماندانا اکبری / جراحی های زیبایی زنان / بخیه های بعداز عمل لابیاپلاستی
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

بخیه های بعداز عمل لابیاپلاستی

بخیه بعد از لابیاپلاستی از نوع جذبی است یا کشیدنی؟ این سوالی است که بسیاری از افراد حتما در جلسه مشاوره خواهند پرسید. نکته مهمی که خانم ها از آن کمی هراس دارند این است که جای بخیه های عمل لابیاپلاستی بر سطح پوست باقی بماند. در این مقاله در رابطه با بخیه های جراحی لابیاپلاستی اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار می‌دهیم. با خواندن این مقاله متوجه زمان افتادن بخیه های عمل می‌شوید.

انواع مدل های بخیه بعد از لابیاپلاستی

برای برش های لابیاپلاستی دو تکنیک تریم و وجه وجود دارد که بخیه در هر یک تا حدودی متفاوت است. اینکه بهترین جراح زیبایی زنان برای شما چه نوع برشی را در نظر بگیرد، به شرایط و میزان مشکل شما بستگی دارد.

آیا بعد از جراحی لابیاپلاستی بخیه لازم است؟

بسیاری از بانوان تصور دارند که می‌توانند به نوعی لابیاپلاستی انجام دهند که در انتها بخیه لازم نداشته باشد اما به هیچ عنوان این طرز فکر صحیح نیست و اگر فردی این مورد را به شما گفته است، به وی اعتماد نکنید. لازم است بدانید که حتی لابیاپلاستی با لیزر به این گونه است که برش ها با لیزر انجام میشود و این کار با دست پزشک صورت نمی‌گیرد اما به هر حال برای جمع کردن برش ها چه ظریف و چه طویل، بخیه لازم می‌باشد تا پوست به درستی ترمیم یابد.

لابیاپلاستی با تیغ جراحی و لابیاپلاستی با لیزر، هر دو به بخیه نیاز دارند تا جراحی به طور دقیق پیش برود و نتیجه خوبی حاصل شود. درست است که ناحیه تناسلی در معرض دید نیست اما به هر حال نتیجه لابیاپلاستی باید خوب باشد و جای بخیه ها نشان داده نشود که فرد حین برقراری رابطه جنسی با کاهش اعتماد به نفس و خجالت رو به رو نشود.

عمل لابیاپلاستی درواقع جزو جراحی هایی است که به بیهوشی نیاز ندارند و فقط با بی حسی قابل انجام است. بخیه های لابیاپلاستی معمولا از نوع جذبی مورد استفاده قرار می‌گیرند که نیازی به کشیدن نداشته باشد. بخیه های جذبی بعد از لابیاپلاستی حدود 5 الی 7 روز بعد شروع به جذب شدن می‌کنند.

بخیه های لابیاپلاستی از چه نوعی هستند؟

بسیاری از افرادی که به انجام این عمل ترمیمی علاقه دارند، از کشیدن بخیه هراس دارند و بعد از مراجعه به مطب بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران در این رابطه می‌پرسند. درواقع تکنیک پزشکان متفاوت است اما در این مرکز دکتر ماندانا اکبری از بخیه های جذبی استفاده می‌کند که نیازی به کشیدن نداشته باشد و درد و ناخوشی برای فرد به همراه نداشته باشد.

چند روز بعد از عمل لابیاپلاستی بخیه ها می‌افتد؟

درواقع بعد از هر عمل زیبایی باید به مراقبت ها و نکات مهم توجه کنید زیرا هرچه به شرایط بدنی خود بیشتر اهمیت دهید، بخیه ها زودتر می‌افتند و یا جذب می‌شوند و جای آن ها سریع تر ترمیم می‌شود. بسیاری از مواد غذایی حاوی مواد بسیار مغذی هستند که سبب می‌شوند تا بخیه های بعد از لابیاپلاستی زودتر بهبود یابند و محل برش در مدت زمان کوتاهی جوش بخورد.

تغذیه شما در کاهش التهابات بسیار موثر است اما در این حین شما باید متوجه باشید که فعالیت های سنگین انجام ندهید تا نتایج نامناسبی دریافت نکنید. مدت زمان جوش خوردن بخیه ها به رعایت مراقبت ها از جانب شما بستگی دارد. در برخی از بانوان بخیه ها در مدت زمان چند روزه کوتاه می‌افتد و یا جذب می‌شوند اما در بعضی بانوان دیگر این مدت زمان حتی به دو هفته نیز کشیده می‌شود. البته ناگفته نماند که هر چه سن بانوان برای عمل لابیاپلاستی بیشتر باشد، جای بخیه ها بیشتر از حد باقی می‌ماند.

برای جلوگیری از آسیب به بخیه های لابیاپلاستی چکار کنیم؟

  • استفاده از سرویس بهداشتی فرنگی
  • تمیز نگه داشتن ناحیه تناسلی و لابیاها
  • بعد از هر بار استفاده از سرویس بهداشتی، ناحیه تناسلی را خوب خشک کنید.
  • از انجام غعالیت های سنگین تا یک هفته خودداری کنیم.
  • پیاده روی را به صورت آهسته انجام دهیم.
  • رابطه جنسی را تا 40 روز متوقف کنیم.

جنس نخ بخیه عمل لابیاپلاستی چیست؟

نخ هایی که برای بخیه مورد استفاده قرار می‌گیرند، دارای انواع مختلفی هستند که عبارتند از کرومیک و سیلک و … که هر یک مزایای مربوط به خود را دارد. متخصص زنان معمولا برای کاندید لابیاپلاستی از بخیه هایی استفاده می‌کنند که از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه باشد و مزایای آن بیشتر از معایب آن باشد.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *